Якими є масштаби шкоди науковій інфраструктурі України? Які будуть наслідки для майбутніх досліджень і розробок? Яка орієнтовна вартість відновлення критичної наукової інфраструктури України? Як міжнародні організації можуть допомогти в процесі відновлення? На ці та інші питання відповів у своєму інтерв’ю для медійного порталу «The Critical Mass LLC» заступник директора з науково-організаційної роботи Інституту загальної енергетики НАН України доктор технічних наук Артур Запорожець.
Учений розповів про «побутові» проблеми сучасного науковця: постійні обстріли, перебої у постачанні електроенергії, повітряні тривоги, обмеження в академічній мобільності (як внутрішній, так і міжнародній) та багато іншого.
Науковець особливо акцентував на актуальних дослідженнях свого Інституту, адже наразі Інститут загальної енергетики НАН України займається формуванням сучасної лабораторії енергоаудиту та аналізу якості електроенергії. Для укомплектування цієї лабораторії ученим потрібні реєстратор параметрів електроенергії, тепловізор, дифрактометр, рефлектометр, газоаналізатор та інші пристрої, і вони дуже сподіваються на допомогу та підтримку міжнародних партнерів.
Ознайомитися з повним
текстом інтерв’ю українською Ознайомитися з повним
текстом інтерв’ю англійською За інформацією Інституту загальної енергетики НАН України