Обкладинку номера згенеровано за допомогою цифрових технологій |
Днями жіночий журнал “ELLE Україна” презентував номер, присвячений темі штучного інтелекту.
Як зазначається на початку випуску, штучний інтелект (ШІ) є досить чутливою сферою для людства. Вперше цей термін у 1956 році вжив американець Джон Маккарті: він описував розділ інформатики, метою якого є оснащення машин людськими здібностями. Суперечливі та палкі дебати щодо ризиків цієї технології точаться багато років.
Сьогодні українці вже застосовують ШІ в медицині, кіноіндустрії, геймінгу, навчанні та на фронті. Нині в Україні над ШІ працюють багато вчених у різних наукових установах. Зареєстровано кілька десятків компаній, що займаються розробкою моделей ШІ в Україні. Крім всього вищезгаданого, у нашій країні народжуються наукові парки, зокрема “Academ.City” на базі Національної академії наук України. Цей парк, своєрідний аналог Кремнієвої долини, створений під впливом наукового парку Adlershof у Берліні, має амбітну мету підштовхнути наукоємні галузі (ШІ, біотехнології, зелену енергетику) стати тими важелями, які дозволять в Україні побудувати інноваційну економіку, що базується на знаннях. Ініціювала запровадження “Academ.City” та очолила його відома українська вчена-математик, голова Наукового комітету Національної ради України з питань науки та технологій доктор фізико-математичних наук Олександра Антонюк.
Що таке штучний інтелект? Як з ним жити сьогодні й завтра – долучитись чи триматися на безпечній відстані? “ELLE” запросив шість українських науковиць поміркувати над цими та іншими питаннями, а також розповісти про свою актуальну наукову діяльність, яку вони й надалі розвивають попри всі суворі виклики сьогодення.
Зокрема, інтерв'ю журналу дали:
- молодша наукова співробітниця лабораторії системної біології Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, експерт наукового парку “Academ.City” Аліна Фролова;
- старша наукова співробітниця Інституту біології клітини НАН України, лауреатка п’ятого сезону української премії L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці» кандидат хімічних наук Наталія Стасюк;
- cтарша наукова співробітниця Інституту математики НАН України кандидат фізико-математичних наук Євгенія Семенова.