У межах проєкту «Розробка технологій та заходів з ревіталізації річкових систем, що постраждали внаслідок російської агресії, як складова розділу 8 Планів управління річковими басейнами» за ґрантом Національного фонду досліджень України вчені Інституту гідробіології НАН України здійснили черговий етап комплексних натурних гідроекологічних досліджень у басейні річки Ірпінь, спрямованих на відновлення доброго екологічного стану масивів поверхневих вод, що постраждали внаслідок російської агресії. Важливою частиною роботи стало вивчення найбільш постраждалих приток – Рокача, Бучанки, Мощунки, Горенки тощо, які через війну зазнали руйнувань різного ступеню: на деяких було знищено мости і дамби, подекуди затоплено великі території, в інших місцях – заміновано угіддя поруч.
|
Весняно-літні науково-експедиційні дослідження присвячувались оцінюванню гідроморфологічного стану масивів поверхневих вод і особливостей структури гідробіоти за допомогою сучасного обладнання. Під час польових робіт науковці вивчали розподіл риб і вищих водяних рослин, фітопланктон, фітобентос, макробезхребетних дна, брали проби води й донних відкладів.
Польові дослідження – перший крок у тривалому процесі відновлення водних екосистем, постраждалих унаслідок військових дій. Результати проєкту стануть основою для розроблення ефективних стратегій ревіталізації водних екосистем. Це сприятиме відновленню природного балансу та поліпшенню якості життя людей у постраждалих регіонах.
За інформацією Інституту гідробіології НАН України