15 серпня 2017 року інформаційний веб-сайт «Styler» українського інформаційного порталу «РБК-Україна» опублікував інтерв’ю зі старшим науковим співробітником відділу музеології Національного науково-природничого музею НАН України кандидатом біологічних наук, доцентом Ігорем Загороднюком.
«В охороні природи не може бути економічної доцільності! Доцільність – це життя в якісному середовищі, у тому числі життя наступних поколінь. Охорона природи завжди збиткова для поточного часу. Це як витрати на власне здоров’я: вони не дають прибутку, вони важливі для нормального життя. Про неї мають дбати всі, але насамперед – держава! Власне, це одна з головних стратегій виживання на два-три покоління вперед!» – стверджує науковець. На його думку, ефективність природоохоронної діяльності в нашій державі на даний час є незадовільною: занесення виду до Червоної книги має доповнюватися конкретними практичними кроками – подальшим здійсненням моніторингу його стану в дикій природі, розробленням і реалізацією засад його охорони, розвитком заповідної мережі тощо. «Всі великі вимирання починаються зі зникнення локальних популяцій. Жахливо, коли центрами вимирань стають заповідники. <…> Щоби заповідники виконували функцію збереження популяцій рідкісних видів – заповідного режиму недостатньо. Потрібні активні дії. І потрібні великі площі!» – переконаний І. Загороднюк.
Більше про це, а також про те, в який спосіб слід захищати навколишнє середовище і види, які його населяють, та про те, як звичайні громадяни можуть долучитися до природозахисної діяльності, дізнавайтеся за посиланням: https://styler.rbc.ua/ukr/zhizn/uchenyy-igor-zagorodnyuk-my-gonyaem-babushek-1502790390.html