21–25 серпня 2017 року в Одесі відбулася 17-а Українська конференція з космічних досліджень, організатором якої традиційно виступив Інститут космічних досліджень (ІКД) НАН України та ДКА України.
Цьогоріч участь у конференції взяли 170 представників із 68 організацій України й 9 організацій з інших країн (зокрема, Білорусі, Польщі, Ізраїлю, Грузії, Єгипту).
Під час заходу було заслухано запрошені доповіді провідних учених і представників космічної галузі, а робота в секціях присвячувалась актуальній тематиці досліджень ближнього космосу, Місяця, наземних радіофізичних досліджень космосу, космічної біології, розробленню приладів, матеріалів і технологій для космічних досліджень, космічних апаратів та систем, а також космічним спостереженням Землі. Крім того, відбулися круглий стіл із перспективних досліджень Місяця і засідання освітнього Форуму.
Характерною ознакою одеської конференції була активна участь молоді як з академічних установ та університетів, так і з підприємств галузі (ДП «КБ «Південне» імені М.К. Янгеля», КП СПБ «Арсенал»). Заходи конференції засвідчили посилення взаємодії установ НАН України з головним підприємством космічної галузі – ДП «КБ «Південне» імені М.К. Янгеля».
В межах спеціальної сесії з проектами перспективних досліджень виступили переможці конкурсів НАН України. Доповіді й конкурсні проекти представили близько 20 молодих дослідників із Дніпра. У центрі обговорень перебували два проекти, що виконуються в тісній співпраці науковців НАН України й інженерів космічної галузі: Іоносат-мікро (виконавці з боку Академії – ІКД НАН України та ДКА України, Львівський центр ІКД НАН України та ДКА України, Інститут технічної механіки НАН України та ДКА України; запуск – у 2018 році) та АЕРОЗОЛЬ-UA (виконавець з боку Академії – Головна астрономічна обсерваторія НАН України; запуск – у 2022 р). Розглядалися також перспективні проекти в галузі місячних досліджень. Було, серед іншого, представлено і спільний (ІКД НАН України та ДКА України та ДП «ДКБ «Південне» імені М.К. Янгеля») перспективний проект дослідження ближнього космосу КластерІОН.
|
|
|
Учасники заходу своїм рішенням рекомендували продовжити практику проведення космічних конференцій, організуючи їх почергово в Дніпрі (з технологічним ухилом) та Одесі (з наголосом на фундаментальні дослідження).
Тези доповідей, резолюцію конференції та докладні висновки щодо робіт секцій буде розміщено на її сайті: https://space-conf.ikd.kiev.ua.
Відеозаписи із заходу згодом з’являться на Інтернет-ресурсі «Банк лекцій»: https://lecbank.jimdo.com/.
За інформацією ІКД НАН України та ДКА України