18–20 жовтня 2017 року в Інституті зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України відбулася 38-а Конференція молодих дослідників-зоологів, присвячена 170-річчю від дня народження відомого українського вченого-ембріолога Володимира Володимировича Заленського (1847–1918).
Цього року захід об’єднав молодих учених з Інституту зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Кременецького лісотехнічного коледжу та Національного природного парку «Слобожанський».
Конференцію урочисто відкрив директор Інституту зоології імені І. І. Шмальгаузена НАН України член-кореспондент НАН України І.А. Акімов.
Потому до учасників і гостей зібрання звернулася співзасновниця та президент компанії з онлайн-освіти MOGwee К. Масценік із пропозицією про співпрацю в галузі надання освітніх послуг для школярів і студентів.
У межах пленарного засідання присутні заслухали доповідь про життя й науковий доробок Володимира Володимировича Заленського, представлену кандидатом біологічних наук О.С. Шевченко.
До програми секційних засідань увійшли доповіді, що висвітлюють результати роботи молодих учених із фауни, екології, морфології тварин і прикладних питань. Всього було заслухано 14 доповідей. Тези доповідей учасників конференції буде опубліковано в електронному виданні «Зоологічний кур’єр», чергове (11-е) число якого згодом з’явиться у відкритому доступі (слідкуйте за оновленнями сторінки конференції на сайті інституту: http://izan.kiev.ua/rmd/rmd-zook.htm).
Під час конференції відбувся також конкурс на найкращі доповіді. Учасники, доповіді яких посіли призові місця, отримали подарунки (книги) й можливість позачергово подати за матеріалами своїх доповідей статті до наукового журналу Інституту зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України «Вестник зоологии», що входить до міжнародних наукометричних баз даних.
|
Перше місце в секції «Зоологія хребетних» посіла доповідь «Підземні сховища лисиці та борсука у нагірних дібровах» (автор – Н.О. Брусенцова). Перше місце в секції «Зоологія безхребетних» було присуджено доповіді «Стан і перспективи досліджень фітонематод родини Longidoridae Thorne, 1935 (Nematoda: Dorylaimida) на території України» (С.А. Сусуловська), друге місце розділили доповіді «Представники надродини Muroidea в фауні Гологоро-Кременецького кряжу» (А.С. Красовська) та «Сучасний стан Myotis nattereri (Kuhl, 1817), Chiroptera, в Україні та моделювання поширення виду» (М.О. Савченко). Додатково відзначено доповіді «Порівняльні дослідження угрупувань гельмінтів популяцій озерної жаби Pelophylax ridibundus (Amphibia: Ranidae) з двох водойм Київської області» (І.Г. Дмитрієва) і «Поширення інвазійного виду Podarcis muralis (Laurenti, 1768) на Одещині» (О.С. Оскирко, О.Д. Некрасова, О.Ю. Марущак).
|
19 та 20 жовтня 2017 року в межах заходу відбулися постконференційні події, розраховані на всіх охочих, – відкрита лекція ««Паразити» в комп’ютерах» (у рамках циклу «Шпаргалки для зоологів»; лекція присвячувалася безпеці при користуванні комп’ютерами, зокрема безпеці в Інтернеті й захисту від вірусних атак, що набули поширення останнім часом; лектор – співробітник науково-інформаційного та видавничого відділу Інституту зоології імені І. І. Шмальгаузена НАН України, системний адміністратор інституту Д.П. Гуляєв) і майстер-клас «Практичні поради з English writing» (семінар провели співробітники Інституту зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України – кандидати біологічних наук К.В. Мартинова та О.С. Шевченко, доктор біологічних наук, професор В.О. Корнєєв і доктор біологічних наук Ю.І. Кузьмін).
Учасники конференції також мали нагоду безкоштовно відвідати Національний науково-природничий музей НАН України та Київський зоопарк.
За інформацією Інституту зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України
Автор світлин – О.С. Шевченко (більше фотографій розміщено в Facebook-альбомі)