До 20-річчя стратегічного партнерства Україна – НАТО за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні започатковано проект «#20Разом», у межах якого оприлюднюються й відповідні інформаційні матеріали для широкої громадськості, зокрема цикл із 20 відеоісторій, що стосуються двосторонньої співпраці нашої держави з Альянсом. Героєм одного з таких відеороликів став завідувач відділу ядерно-фізичних технологій Інституту геохімії навколишнього середовища (ІГНС) НАН України член-кореспондент НАН України Юрій Забулонов.
Учений розповів про науковий проект з посилення глобальної безпеки, який ІГНС НАН України виконує в межах програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» (The NATO Science for Peace and Security Program, SPS).
Основна мета цього проекту – розроблення нових технологій, методів і приладів для виявлення несанкціонованого переміщення ядерних матеріалів. Результати, які вже вдалось отримати дослідникам, наразі реалізуються на сучасному оптокоптері. З його допомогою обстежується Зона відчуження навколо Чорнобильської атомної електростанції. Застосування цього апарату дає змогу виявляти нові радіоактивні забруднення, не наражаючи, водночас, персонал, який займається такими обстеженнями, на радіаційну небезпеку.
Зазначений проект користується безумовною підтримкою країн – членів НАТО, – наголосив Ю. Забулонов.
Відеозапис доступний за посиланням:
https://www.facebook.com/NATOinUkraine/videos/1878933205753860/