На сторінках газети «Голос України» (№ 60 (6815), 30 березня 2018 року) провідний науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України професор Дмитро Степовик розповідає про «Євангеліє Бучацьке» – унікальну книгу, що побачила світ у видавництві «Дніпро».
Зліва направо: директор видавництва «Дніпро» Олександр Кудрявцев і професор Дмитро Степовик |
Учений є автором передмови до сучасного видання та його упорядником. «Євангеліє Бучацьке — дуже рідкісна і надзвичайно цінна книга… До нашого часу дійшла лише одна із тисячі книг домонгольського періоду, рукописи часів Київської Русі можна перерахувати на пальцях», – говорить Д. Степовик, підкреслюючи важливість підготовленого і виданого факсиміле стародавнього рукопису.
У статті він докладно розповідає про історію цього шедевру книжково-рукописного мистецтва – від його написання й до сьогодення. Особливо Д. Степовик наголошує: «Ця книга — один із яскравих прикладів єдності нашої культури від найдавніших часів».
Із повним текстом статті можна ознайомитися в газеті «Голос України» (№ 60 (6815), 30 березня 2018 року) або на офіційному інтернет-сайті видання за посиланням: http://www.golos.com.ua/article/301361 (автор: Світлана Чорна, фото: Георгія Лук’янчука).
Додатково
Як повідомляє Урядовий портал, видання визнано переможцем конкурсу «Українська книжка року» у номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства».
Євангеліє, що є пам’яткою книжного мистецтва та мініатюри, було написано для прочитання під час Божественної літургії у другій половині XII – на початку XIII століття на Волині. Ця рукописна книга домонгольського періоду дістала сучасну наукову назву у 1888-1889 роках за місцем зберігання від 1712 року у чоловічому монастирі міста Бучач. Нині священна книга зберігається в колекції Національного музею імені Андрея Шептицького у Львові. До книги увійшли факсиміле стародавнього рукопису Євангелія та його переклад сучасною українською мовою.
Джерело: Урядовий портал