Учасники першої міжнародної конференції «Стан та перспективи співпраці Україна – ЦЕРН» |
15–17 травня 2018 року у Харкові вперше в Україні відбулася міжнародна конференція «Стан та перспективи співпраці Україна – ЦЕРН», приурочена до 100-річчя Національної академії наук України і Дня науки.
Захід, організатором якого виступив Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України (ІСМА), тривав на базі Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України і Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» НАН України (ННЦ ХФТІ).
Конференція проводилася з метою активізації спільних робіт в умовах асоційованого членства України у ЦЕРН, набутого 2016 року.
До зібрання долучилися 63 учасники, було виголошено 46 доповідей, 9 із яких – представниками провідних експериментів ЦЕРН, таких як LHCb, CLIC, CMS, SHIP, ALICE. Представники ЦЕРН розповіли про основні задачі, котрі ставлять перед собою дослідники цієї організації, й можливості поглиблення співпраці з Україною, а також поділилися планами з розвитку досліджень та оновлення експериментального обладнання. Українські вчені, зі свого боку, поділилися власним досвідом проведення експериментів у галузі фізики високих енергій, результатами спільних проектів із ЦЕРН, новими ідеями щодо подальших досліджень.
Усі учасники конференції мали змогу ознайомитися з розробками ІСМА в галузі сцинтиляційного матеріалознавства та створення детекторів іонізовного проміння не тільки на виставці, а й безпосередньо в лабораторіях і ростових залах, де вирощують та оброблюють сцинтиляційні матеріали.
Матеріали заходу (презентації, відеозаписи доповідей, а також фотографії) доступні на головній сторінці офіційного сайту конференції: http://cern-ua.isma.kharkov.ua/.
Відеосюжети місцевих телеканалів про це зібрання можна переглянути за посиланнями:
http://izvestia.kharkov.ua/tv-proekty/hi/3029/1269533.html (https://youtu.be/z6BF3FHJuSY)
https://youtu.be/vwVsiHvWVu0
Крім того, ІТ-спеціалісти ІСМА створили власний відеоролик, присвячений конференції: https://youtu.be/WdY620B8hOA.
Перед початком заходу |
Віце-президент НАН України академік А.Г. Загородній (на фото вгорі) і заступник Міністра освіти і науки України М.В. Стріха (внизу) розповідають про науковий ландшафт України |
Представник України в ЦЕРН, директор ІСМА академік Б.В. Гриньов (на фото – вгорі) і генеральний директор ННЦ ХФТІ академік М.Ф. Шульга (внизу) знайомлять учасників конференції з роботами своїх установ у галузі фізики високих енергій |
Радник генерального директора ЦЕРН з питань співпраці з країнами Східної Європи Кристоф Шефер (на фото – вгорі) і представник CMS і RD51 колаборацій ЦЕРН Максим Титов (унизу) розповідають про експерименти ЦЕРН у галузі фізики високих енергій |
На світлинах нижче: під час роботи конференції
За інформацією ІСМА