«Моя робота полягає у розв’язанні задач у галузі математики, яка називається груповим аналізом диференціальних рівнянь. Поль Дірак, нобелівський лауреат і один з творців квантової механіки, казав: «Фізичний закон має бути математично красивим». Принцип краси був для Дірака основним критерієм того, що математична теорія може моделювати фізичні явища. Одним із критеріїв краси диференціальних рівнянь є симетрія. Отже, я шукаю математично красиві рівняння, серед інших можливих. Також розробляю нові підходи, що дозволять розв’язати більш складні проблеми симетрійного аналізу та суміжних питань, зокрема, знаходження законів збереження і точних розв’язків нелінійних моделей математичної фізики та біології.
Більшу частину робочого дня я проводжу за комп’ютером, розв’язуючи задачі, шукаючи літературу для огляду проблеми або оформлюючи готові результати у вигляді наукової статті, яка потім подається до розгляду у міжнародний журнал із заданої тематики. Також періодично з’являється така робота, як рецензування чужих робіт для різних журналів, організація та проведення конференцій, підготовка власних виступів на конференціях.
Я – теоретик, отже, прямого застосування моїх результатів у реальному житті немає. Але моделі, які я досліджую, виникають у математичній фізиці та біології, а отже можуть допомогти спрогнозувати поведінку реального фізичного чи біологічного процесу, тут вже потрібна співпраця з «модельєрами» та експериментаторами», – пояснює вчена.
Чим приваблює науковий пошук? Яка ситуація з ґендерним балансом у науці? Навіщо проводити STEM-заходи для школярок? Що читати і які заходи відвідувати дорослим і дітям, які цікавляться фізикою та математикою? Відповіді на ці й інші запитання дізнавайтеся на Інтернет-сайті проекту «WOMO»: http://womo.ua/proforiyentiri-chim-zaymayetsya-fizik-matematik/.