Які рослини зростають в оранжерейному комплексі Національного ботанічного саду (НБС) імені М.М. Гришка НАН України? Хто такі аерофіти і як їх використовують? Навіщо орхідеям яскраве забарвлення? Чому часто гинуть кімнатні рослини, придбані на ринку? Які легенди пов’язані з плодами сейшельської пальми? Про це й інше під час екскурсії для журналістів інтернет-журналу «Karabas.Live» розповіла старший науковий співробітник відділу тропічних та субтропічних рослин НБС імені М.М. Гришка НАН України кандидат біологічних наук Жанна Ярославська.
«90% людей, які приходять до оранжереї, кажуть мені: «Боже, як Вам пощастило, Ви завжди серед краси». Це правда. Я пропускаю всілякі побічні нюанси своєї роботи – високу вологість, температуру, низьку зарплатню. Але, за великим рахунком, серед рослин дуже добре працюється. Недаремно ж є фітотерапія? Тут і робота, і лікування. <…> …ти завжди бачиш результат своєї праці. Для людини це дуже важливо», – розповідає вчена.
За словами Жанни Ярославської, серед відвідувачів оранжерейного комплексу трапляються як звичайні любителі сфотографуватися на яскравому тлі, так і досвідчені квітникарі – професіонали й аматори. Окрему групу складають пенсіонери, котрі здобувають вищу освіту у так званих університетах третього віку. А невдовзі на садові оранжереї очікує справжня лавина відвідувачів, адже на кінець лютого – початок березня традиційно припаде пік цвітіння азалій і камелій.
Більше дізнавайтеся за посиланням: https://karabas.live/sad-gryshko/.