Нещодавно на сторінках газети Верховної Ради України «Голос України» (№71 (7077), 12 квітня 2019 року) вийшла стаття першого заступника директора Інституту законодавства Верховної Ради України члена-кореспондента НАН України Євгена Бершеди «Україноцентризм: траєкторія та дороговкази академіка Горбуліна» , присвячена новій книзі першого віце-президента НАН України академіка Володимира Павловича Горбуліна «Мой путь в зазеркалье. Не только путевые заметки», презентація якої не так давно відбулася в «Українському домі» й стала непересічною для вітчизняного політикуму подією.
«Досконалий, але водночас стриманий чорно-сірий дизайн обкладинки і суперобкладинки, надрукованої на жовтуватому папері книги В. Горбуліна підкреслює яскравість і щирість її легко прочитуваного, багатого на метафори і афоризми та позбавленого будь-якого менторства змістовного наповнення», – так описує нове видання Євген Бершеда.
Автор статті зазначає, що книга «Мой путь в зазеркалье. Не только путевые заметки» містить рельєфні та без ретушування «портрети з натури» багатьох вітчизняних і зарубіжних політиків, передусім перших осіб України і їх оточення.
Водночас, це і книга-автопортрет, де зображення «верхівки айсберга» дозволило викласти власні пріоритети та ціннісні орієнтири, серед яких домінують взаємопов’язані для автора книги прагнення до справедливості та першочерговість національних інтересів.
На думку Євгена Бершеди, україноцентризм у ціннісному вимірі, модель якого обстоює академік В. Горбулін, фактично становить стрижень та основний зміст книги і кожної з її 12-ти глав.
Торкнувшись основних блоків україноцентричних поглядів академіка В. Горбуліна, найголовнішим серед яких є потужний вітчизняний оборонно-промисловий комплекс та пов’язаний із ним розвиток науки і технологій, наприкінці своєї статті Євген Бершеда зазначає: «Не претендуючи на всеосяжний аналіз, можна констатувати, що розрахована на «широкий круг вдумчивых читателей» (див. анотацію) та оздоблена підзаголовком «Не только путевые заметки», книга людини слова і діла — академіка В. Горбуліна сприймається як путівник по задзеркаллю української політики. Фактично перед нами «дорожня карта» формування державницької свідомості — власне, україноцентризму з яскраво визначеним та оптимістично забарвленим світоглядом і вірою у потенціал українців як видатної нації, а також у майбутнє України як регіонального лідера, а не лише моста або щита між цивілізаціями».
З повним текстом статті можна ознайомитися за посиланням: http://www.golos.com.ua/article/315902