Сучасні тенденції економічного розвитку свідчать, що основою економіки розвинених країн залишаються базові галузі промисловості, серед них — і чорна металургія, продукцію якої — метал — завжди називали «хлібом індустрії». Про це йдеться у статті «Металургія. Майбутнє галузі – ківш проблем?», розміщеній у газеті Верховної Ради України «Голос України» (номер від 29 березня 2019 року).
Ця публікація стала продовженням добірки матеріалів «Металургія: чи гартується вітчизняна сталь?», надрукованої 23 січня цього року на сторінках видання, викликавши велике зацікавлення експертів і спеціалістів, адже порушила надзвичайно важливе питання: яке майбутнє чекає на вітчизняний металургійний комплекс? До розмови з цієї теми долучились і науковці Академії – вчений секретар Інституту економіки та прогнозування НАН України кандидат технічних наук Володимир Хаустов і старший науковий співробітник цієї ж установи кандидат економічних наук Віталій Венгер.
На думку вчених НАН України, розвиток вітчизняної металургійної галузі має відповідати світовим тенденціям та орієнтуватися на модернізацію металургійних підприємств. Для цього необхідно розробити державну програму модернізації та розвитку галузі. Серед її основних завдань, за переконанням експертів, необхідно виокремити такі:
- Оптимізація металургійних потужностей до прийнятних меж із урахуванням максимально можливого розширення внутрішнього ринку.
- Розроблення та реалізація інноваційної моделі розвитку галузі шляхом створення та впровадження у виробництво принципово нових наукоємних, ефективних, ресурсоощадних і екологічно чистих технологій світового рівня.
- Розвиток внутрішнього ринку металопродукції, оскільки саме він є ключовим важелем для стабілізації та розвитку металургійної галузі країн в умовах погіршення світової кон’юнктури й посилення конкуренції на зовнішньому ринку.
Детально читайте у повній версії статті за посиланням: http://www.golos.com.ua/article/315388