3–7 червня 2019 року у Фізико-технічному інституті низьких температур імені Б.І. Вєркіна НАН України (м. Харків) пройшла ювілейна, 10-а Міжнародна конференція спеціалістів та молодих вчених «Фізика низьких температур» 2019 (ICPYS LTP 2019), присвячена 100-річчю від дня народження засновника цієї академічної наукової установи академіка Бориса Ієремійовича Вєркіна (1919–1990), організатором якої виступила Рада молодих вчених Фізико-технічного інституту низьких температур імені Б.І. Вєркіна НАН України.
Під час заходу учасники з різних країн світу представили 115 доповідей. Із 12-ма запрошеними доповідями виступили провідні вчені зі США, Великої Британії, Німеччини, Італії, Фінляндії, Швеції, Чехії, Грузії, ПАР, Польщі, України.
Конференція охоплювала основні тематики фізики низьких температур, такі як надпровідність, квантові рідини та кріокристали, магнетизм, нанофізика, матеріалознавство, оптика, спектроскопія, біофізика й інші. Доповіді як учасників, так і запрошених доповідачів викликали цікаві дискусії та обговорення. Постерні ж секції стали місцем виникнення нових ідей та налагодження співробітництва.
Окрім підготовки насиченої наукової програми, організатори подбали також про дозвілля учасників і гостей конференції. Так, на традиційному воркшопі OSA-SPIE та IAPS за кавою обговорювалися проблеми написання наукових статей і кар’єрного зростання молоді. А вільному спілкуванню молоді з провідними вченими посприяли екскурсії до лабораторій Інституту, екскурсії містом і за місто – до Національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди, що в с. Сковородинівка Золочівського району Харківської області.
Більше інформації про подію шукайте за посиланням: http://www.ilt.kharkov.ua/icpys2019/.
Запрошені доповідачі
Едмондо Джоліолі (Італія) |
Карлос Маріскаль (США/Мексика) |
Молоді вчені
Постерна сесія
Екскурсія лабораторіями Інституту
Традиційний воркшоп OSA-SPIE та IAPS
Екскурсія містом
Екскурсія за місто
(Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди в с. Сковородинівка)
Концерт класичної музики
За інформацією Фізико-технічного інституту імені Б.І. Вєркіна НАН України