Зранку 4 грудня цього року в Одесі на третьому поверсі Державного вищого начального закладу «Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу» (вул. Троїцька, 25) спалахнула пожежа, що швидко поширилася на іншу частину цієї ж будівлі за адресою: вул. Пушкінська, 37, в якій розміщувалися підрозділи Державної установи «Інститут морської біології НАН України», Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України, Державного підприємства «Спеціальне конструкторсько-технічне бюро з дослідним виробництвом» Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України та кількох інших установ Національної академії наук України.
Найбільших збитків зазнала Державна установа «Інститут морської біології НАН України»: повністю знищено наукову бібліотеку установи, її лабораторне обладнання, дослідні зразки та наукові колекції.
Президія НАН України створила спеціальну комісію з метою з’ясування обставин та наслідків пожежі, аналізу завданої шкоди та напрацювання пропозицій щодо розміщення структурних підрозділів організацій НАН України, які розміщувались у нежитловій будівлі по вул. Пушкінській, 37. Зі свого боку Академія докладатиме всіх зусиль, аби забезпечити безперервність і розвиток наукових досліджень, здійснюваних у вищезгаданих наукових установах, зокрема, у Державній установі «Інститут морської біології НАН України» – провідній науково-дослідній установі біологічного профілю, розташованій на півдні нашої держави.
Національна академія наук України висловлює глибокі співчуття всім постраждалим унаслідок цієї трагедії.
* * *
Для довідки
Державна установа «Інститут морської біології НАН України» є провідною науковою установою України, що проводить комплексні фундаментальні та прикладні дослідження в різних галузях біології та екології водних екосистем, розробляє нові методи відбору, обробки й аналізу наукової інформації, здійснює екологічну експертизу, удосконалює методи охорони та комплексного управління водними екосистемами.
Головним завданням Інституту є здійснення досліджень у галузі біології та екології північно-західного шельфу Чорного моря і приморських водоймищ (дельти, лимани, гирла) з метою одержання нових наукових знань, охорони й відтворення природних ресурсів раціонального природокористування, збереження та захисту морського і прісноводного середовищ, сприяння науково-технічному прогресу, соціально-економічному розвиткові суспільства.
Основними напрямами діяльності Інституту є:
– комплексне вивчення біологічних та екологічних закономірностей формування структури і функціювання морських угрупувань на різних рівнях організації, дослідження у галузі антропогенної екології моря та його біорізноманіття;
– оцінка наслідків антропогенних навантажень техногенних впливів і розроблення наукових основ управління якістю природних вод, у тому числі гідробіологічна меліорація морських акваторій;
– розроблення наукових і прикладних аспектів аквакультури, біотехнологій перероблення продуктів моря тощо.
За інформацією СХБН НОВ Президії НАН України