У Міністерстві юстиції України зазначають, що 2019 року в Україні зареєстрували понад 227 тисяч шлюбів, а розірвали їх — понад 37 тисяч громадян. Загалом цього року розлучень зафіксували майже на 40% менше, ніж минулого.
Ставлення до шлюбів в українців різне. Це простежується, зокрема через культурно-регіональні особливості, розповіла у коментарі провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України доктор економічних наук Наталія Левчук. Більш традиційне ставлення до шлюбу є у західних регіонах. Йдеться не про вищий рівень шлюбності, адже досить високий рівень і на півдні України. Справа у формі шлюбних союзів. У західних областях більш традиційна модель поведінки, у більш ранньому віці одружуються, менше незареєстрованих шлюбів. Також там і народжуваність вище, а розлучень менше, пояснює експерт. «В західному регіоні завжди традиційно показники шлюбності були вище, розлучуваності — нижчими, ніж на південному сході. Різні причини. По-перше, більший відсоток сільського населення на заході, у порівнянні з південним сходом, а також більш зберігаються традиції шлюбності. Високий рівень релігійності населення. У поведінці — донедавна в Україні дівчина намагалася вийти швидше заміж і через рік вже з’являлася дитина. Зараз це вже змінюється», — наголосила Наталія Левчук. За даними Інституту демографії, середній вік вступу до шлюбу вперше для чоловіків — до 28-ми років, а жінок — до 25-ти.
Тенденція серед українців одружуватись у 20 років — йде у минуле. Як чоловіки, так і жінки дедалі частіше обирають побудову кар'єри та забезпечення фінансової стабільністі. А згодом — створення сім'ї, каже старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України кандидат філософських наук Ірина Бекешкіна. За її словами, загалом, у цьому питанні українці не відрізняються від громадян західного світу. «Можу, скажу вам, порівнювати навіть не як соціолог, а як просто жінка. Я пам’ятаю, якщо раніше до кінця університету не вийшла заміж, то ти вважалася безнадійною. Поки хтось не розведеться, тому що в 30 років всі чоловіки вже були розхоплені. Було навіть незручно, щоб до 30 років не вийти заміж. Те, що жінка сама може не хотіти чи займатися чимось іншим, це вважалося збоченням», — зазначила учена.
За інформацією тижневика «НВ»