На сторінках книги викладено короткий опис основних визначних пам’яток чорнобильської зони відчуження. Ці об’єкти – саме ті місця, які сьогодні прагнуть побачити туристи. Символічно, що в рік видання книги чорнобильську зону відчуження відвідало понад 100 тисяч туристів. Книга розрахована на широку англомовну аудиторію. Interesting Chernobyl відкриває нові фрагменти строкатої історичної картини України.
![](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2020/01/_w/200108143111363-9459_jpg.jpg) |
Залишки радянського «культурного шару», що виражаються у занедбаних пам’ятниках, покинутій техніці, деградуючих під дією часу спорожнілих будівлях, утворюють відособлені конгломерати серед тисячі квадратних кілометрів територій, залишених людиною. Місто Прип’ять сьогодні головний магніт, що притягує людей. Він захоплює уяву тотальною відсутністю людини в ідеальному, повністю створеному руками людини середовищі. Широкий проспект, сучасні залізобетонні багатоповерхівки, а також ретельно продумана інфраструктура міста Прип’яті стали символом радянського комфорту. Але всього за одну ніч місто стало неприпустимо небезпечним, смертельним для людини. Можливо саме ця трагічна метаморфоза зачаровує і притягує увагу людей, чіпляє їхні душі незворотністю локального колапсу, що стався.
Книга дає широке уявлення про чорнобильську зону відчуження і знайомить не тільки із залишками минулого. Путівник знайомить з унікальним об’єктом живої природи, поява якого пов’язана з радіаційною катастрофою, – «Рудим лісом».
Також книга розповідає про унікальний військовий об’єкт, сталеві вежі якого вже 50 років уперто підносяться над Поліськими лісами. Радар, створений радянськими інженерами, став вінцем у стратегічному протистоянні під час «холодної війни».
Книга містить інформацію про культурну спадщину, яка дійшла до нас у вигляді церков, покинутих стародавніх кладовищ і курганів. Насичена барвистими ілюстраціями книга передає колорит стародавніх артефактів, багато з яких стали символами втраченої культури.
За інформацією Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України