Як відомо, від 3 червня 2019 року набула чинності нова редакція «Українського правопису». Будь-яке нововведення потребує супроводу фахівців. Правописні зміни — не виняток. Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України активно долучився до коментування й тлумачення нових правил орфографії та пунктуації серед широкого загалу та в середовищі фахівців.
Ініціатором семінару «Український правопис: історія та сьогодення» став генеральний директор «Наукової думки» кандидат біологічних наук Ігор Алєксєєнко, який розпочав семінар і пізніше підбив підсумки заходу.
Олександр Скопненко ознайомив присутніх з історією українського правопису, традиціями внормування та кодифікації української літературної мови, зробив історичних огляд українських правописних систем, відтворив процес становлення сучасної орфографії, показав активну участь мовознавців ХХ ст. в цьому процесі. Докладно доповідач зупинився на нововведеннях в «Українському правописі» в редакції 2019 р.
Учасники семінару – редактори наукових журналів НАН України (з Києва та інших міст), співробітники «Наукової думки», працівники наукових установ НАН України — мали змогу ознайомитися з двома презентаціями, які підготував Олександр Скопненко, а також поставити запитання доповідачу.
За інформацією Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України