Президія НАН України та Наукова рада цільової програми наукових досліджень НАН України “Геномні, молекулярні та клітинні основи розвитку інноваційних біотехнологій»” відповідно до п. 7 постанови Президії НАН України від 20.11.2019 № 287 “Про підсумки виконання цільової комплексної міждисциплінарної програми наукових досліджень НАН України “Молекулярні та клітинні біотехнології для потреб медицини, промисловості та сільського господарства” оголошує конкурс наукових проектів за цільовою програмою наукових досліджень НАН України “Геномні, молекулярні та клітинні основи розвитку інноваційних біотехнологій»” на 2020-2024 рр. (далі – Програма).
Метою програми є наукове забезпечення розроблення інноваційних біотехнологій, що базуються на новітніх досягненнях генетики та фізіології рослин, молекулярної та клітинної біології, геноміки та протеоміки з метою підвищення продуктивності сільськогосподарського виробництва, розвитку мікробіологічної та харчової промисловості, фармацевтичного виробництва та високоефективної персоналізованої медицини, а також збереження біорізноманіття, раціонального використання природних ресурсів та відтворення природного балансу навколишнього середовища за умов глобальних змін клімату.
Формування переліку проектів, які планується фінансувати в межах Програми, проводитиметься відповідно до Положення про цільові програми наукових досліджень НАН України і цільові наукові (науково-технічні) проекти НАН України, що затверджене постановою Президії НАН України від 19.12.2018 № 340.
Конкурс є відкритим для науково-дослідних інститутів, установ та організацій Національної академії наук України. На конкурс приймаються проекти, які спрямовані на реалізацію концепції Програми відповідно до її головних напрямів:
- Молекулярний дизайн орієнтованих на специфічні клітинні мішені нових або модифікованих біологічно активних речовин, їх спрямований пошук (відбір) на основі високопропускного скринінгу.
- Вивчення особливостей функціонування транскриптому, протеому та метаболому людини та тварин за норми і патології для потреб персоналізованої медицини та розроблення нових методів профілактики, діагностики та лікування захворювань людини і тварин.
- Пошук оптимальних шляхів та розроблення засобів керованої доставки біологічно активних речовин та фармакологічних препаратів для створення новітніх лікувальних засобів.
- Розроблення та розвиток сучасних методів клітинної та тканинної інженерії, метаболічної інженерії та геномного редагування для створення надпродуцентів біологічно активних речовин, нових форм мікроорганізмів та рослин для потреб медицини, АПК, харчової промисловості та охорони навколишнього середовища.
- Молекулярно-генетичні аспекти вивчення структурно-функціональної організації геномів мікроорганізмів та рослин, а також природних мікробіомів рослин як фундаментальної складової молекулярних біотехнологій, редагування геномів та синтетичної біології.
- Розроблення найсучасніших засад молекулярної селекції та новітніх технологій селекції (new breeding technologies) для підвищення конкурентоспроможності продукції вітчизняного АПК.
- Генетичні та молекулярно-генетичні основи конструювання поліпшених мікроорганізмів, рослин і тварин для розвитку медичних, сільськогосподарських біотехнологій та біотехнологій, спрямованих на захист навколишнього природного середовища і його відновлення.
УМОВИ КОНКУРСУ
- До конкурсу допускаються проекти, що відповідають вищезазначеним головним напрямам Програми.
- Строк виконання проекту до 5 років.
- Схвалення проекту вченою радою відповідної установи.
- Одна особа може бути керівником лише одного проекту.
- Виконавець проекту зазначає загальні обсяги фінансування на термін його виконання, але сума фінансування проекту остаточно визначається замовником (НАН України) щорічно на поточний рік.
- Проект не може бути одночасно поданим на інший конкурс та/або виконуватись в межах інших програм.
- Формування запиту на фінансування проекту здійснюється виключно в системі Розподільної інформаційної технології підтримки науково-організаційної діяльності НАН України (далі – РІТ НОД НАН України).
- Приймання та реєстрацію заявок на участь у конкурсі здійснює секретар Програми Дудченко Тарас Миколайович (01601, м. Київ 30, вул. Володимирська, 54, кім. 426 (СХБН НОВ Президії НАН України), тел. 239-65-08, е-mail: dudchenko@nas.gov.ua).
Заявка на участь у конкурсі має включати пакет документів у одному паперовому примірнику (документи складаються державною мовою), а саме:
8.1. Запит на фінансування проекту у паперовому вигляді, роздрукований з системи РІТ НОД НАН України.
8.2. Витяг з протоколу засідання вченої ради установи НАН України зі схваленням проекту.
- Дата подання запиту визначається за датою відправлення паперової форми (за поштовим штемпелем) або датою реєстрації запиту в СХБН НОВ Президії НАН України.
- Заявка на участь у конкурсі, подана несвоєчасно та/або у неповному обсязі, до розгляду не приймається, не реєструється та не повертається.
- Наукова рада Програми може запропонувати учасникам конкурсу об'єднати близькі за змістом проекти в один спільний проект, а також внести зміни або уточнити технічне завдання проекту.
- Наукова рада Програми організовує експертизу, розгляд та оголошення результатів конкурсу поданих запитів в термін не пізніше 30 березня поточного року.
- Переможці конкурсу за рішенням НАН України укладають договір з НАН України про умови виконання і фінансування проекту.
- Запит на проект, який за результатом конкурсу не прийнято до виконання, не повертається.
- У разі невиконання затвердженого календарного плану робіт по проекту, неякісної підготовки та/або несвоєчасного подання до Президії НАН України установами НАН України документації по проектах Науковою радою Програми може розглядатися питання про призупинення поточного фінансування проектів відповідних установ НАН України.
Термін подання запиту – з 3 лютого до 4 березня 2020 року.
Подача заявок безпосередньо до СХБН НОВ Президії НАН України (кім. 426) здійснюється в робочі дні з 14-00 до 17-00.
Контактна особа: секретар Наукової ради Програми Дудченко Тарас Миколайович
тел. 239-65-08, е-mail: dudchenko@nas.gov.ua.