Про те, звідки походять азалії та камелії, що зростають в оранжерейному комплексі Національного ботанічного саду (НБС) імені М.М. Гришка НАН України, як довго триватиме зимове цвітіння цих прекрасних високодекоративних рослин і в який час відвідувачі можуть ним помилуватися, журналістам столичної газети «Вечірній Київ» і Пресслужбі НАН України розповіла старший науковий співробітник відділу тропічних та субтропічних рослин НБС імені М.М. Гришка НАН України кандидат біологічних наук Жанна Ярославська.
|
|
|
«У перекладі з грецької «Азалія» означає «сухий»: у неквітуючий період вони схожі на звичайні зелені кущі. А от коли починають розпускатися квіти, то на одному кущі може відкритися понад 500 квітів. Уявіть, на який казковий сад може перетворитися невелика оранжерея! <…> У науковому світі азалію називають рододендроном. У природі вони налічують понад 600 видів, а в оранжереї НБС імені М.М. Гришка НАН України представлено близько 30 сортів. Вперше азалія індійська з’явилася тут у 1946 році у 20 різних видах, після чого наші селекціонери вивели ще 20 нових сортів», – говорить учена.
За її словами, азалії поділяються на ранньо-, пізньо- та середньоквітні. Як правило, цвітіння цих рослин розпочинається ще в січні, його ж пік припадає на середину лютого й триває зазвичай 2-2,5 тижні. Одна квітка азалії зберігає декоративність близько тижня, кущ – упродовж 1,5-2 місяців.
Одну з шести оранжерей експозиційного оранжерейного комплексу НБС імені М.М. Гришка НАН України азалії ділять із камелією японською – рослиною родини чайних. У культурах народів світу вона знаходить найрізноманітніші застосування: від декоративного до кулінарного, адже її листя можна заварювати в чай.
«Багато хто запитує, чи позначаються на наших рослинах [з оранжерейного комплексу НБС імені М.М. Гришка НАН України] аномальні погодні умови нинішньої зими. Річ у тім, що у нас культивуються рослини захищеного ґрунту – у них сталі умови і власний мікроклімат, тому вони живуть у своєму ритмі», – підкреслює Жанна Ярославська.
Від 1 лютого до 15 березня оранжереї ботанічного саду працюватимуть сім днів на тиждень, приймаючи відвідувачів із 10.00 до 17.00 год. Адреса НБС імені М.М. Гришка НАН України: Київ, вул. Тимірязєвська, 1.
Більше дізнавайтеся
з репортажу газети «Вечірній Київ».
Більше світлин –
у фотоальбомі на Facebook-сторінці Академії. Фото: Пресслужба НАН України