У статті автор аналізує програму діяльності нового уряду стосовно розвитку науки.
Олександр Попович зазначає, що представлені положення мало схожі на програму діяльності, «це — чого їм хотілось би досягти». Ні про які реальні кроки тут не йдеться, фактично в цьому розділі програми, сформульовані лише, так би мовити, побажання: що здається урядовцям бажаним і правильним, впевнений науковець.
Автор констатує, що “світовий досвід свідчить: в нинішні часи не може стати багатою країна, у якої немає потужної науки. Змагання в галузі науки і технологій набуло ключової ролі у світовій конкуренції, і навіть для того, щоб повною мірою використати можливості створених в інших країнах технологій, треба мати власну науку. <…> Україна, яка в цьому плані виглядала в кінці минулого століття досить пристойно, сьогодні доскорочувала свою науку, як кажуть “до ручки””.
Ситуація, яка склалася з наукою в Україні сьогодні вимагає, на думку автора, екстраординарних заходів. "“Новий імпульс для розвитку” повинен бути дійсно потужним, інакше він не тільки не забезпечить розвитку української науки, але й не зупинить її деградації", - переконаний Олександр Попович.
Тому програма діяльності нового уряду викликає особливу увагу: "науковій громадськості хотілось би знати, чи є хоч якась надія на те, що щось зміниться в майбутньому".
Ознайомитися із повним текстом статті За інформацією Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України