![](https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/ContentPhoto/0/2020/07/_w/200706131528749-4199_jpg.jpg) |
Завершилася чергова робоча нарада українських і німецьких вчених в рамках міжнародного проєкту UKRATOP. UKRATOP – це спільний проєкт Київського академічного університету (КАУ) та одного з найпотужніших дослідницьких інститутів Німеччини, IFW Dresden. Проєкт фінансується Федеральним міністерством освіти та наукових досліджень Німеччини (BMBF) та триває з 2018 р. Основною його метою є перетворення «відтоку мізків» на «циркуляцію мізків» через розвиток сталих українсько-німецьких наукових зв’язків. Центром проєкту є студенти та аспіранти КАУ, які отримують можливість стажування в Німеччині для проведення наукових досліджень на найсучаснішому експериментальному обладнанні у межах тем своїх кваліфікаційних робіт, що захищаються в Україні. За цей час стажування пройшли десять магістрів та завершують троє аспірантів і п’ять докторантів. Досвід захистів магістерських дипломів студентами UKRATOP, що відбувається на спільному засіданні українських та німецьких вчених, вже другий рік поспіль демонструє надвисоку ефективність таких стажувань. А цьогорічні обмеження виявили, що дистанційна форма спільних міжнародних заходів має і свої переваги: в рамках «UKRATOP Days 2020» (30.06-02.07) було заслухано звіти студентів, проведена коротка наукова конференція, і навіть вдалося організувати віртуальні тури, що презентували ті дослідницькі інфраструктури IFW Dresden, що є обов’язковими для підготовки сучасних науковців. Було також проведено новий конкурс студентів КАУ та інших університетів для проходження наукових стажувань на базі IFW Dresden і було відібрано 4 студенти, які у 2020/2021 будуть проводити свої наукові дослідження в цьому науковому центрі.
Довідково. У 2018 році на базі провідних інститутів Національної академії наук України створено Київський академічний університет. На прикладі КАУ НАН України намагається втілити своє бачення того, яким має бути дослідницький університету в Україні, основний принципом якого має бути навчання через дослідження. Цей принцип реалізується, зокрема, через залучення студентів до наукових досліджень світового рівня з максимальною інтеграцію у міжнародний науково-дослідницький простір, і UKRATOP – є прикладом вдалої реалізації такого міжнародного співробітництва.
«КАУ є дуже прогресивною формою підготовки кадрів для установ НАН України і залучення талановитої молоді до наукових досліджень. Як показав досвід, випускні магістерські роботи вихованців цього університету є високої якості, а самі випускники можуть конкурувати на ринку наукової праці з випускниками відомих українських і європейських університетів», – заявив віцепрезидент НАН України, директор Інституту теоретичної фізики ім.М.Боголюбова НАН України академік НАН України Анатолій Загородній.
Докладніша інформація За інформацією інформаційного ресурсу «Еспресо»