В Інституті народознавства НАН України за фінансової підтримки Українського культурного фонду та у співпраці з харківським видавництвом «Раритети України» (керівник Інна Акмен) розпочалася робота над створенням друкованої та електронної версій каталогу тимчасової виставки «Керамічний код Івана Левинського», розгорнутої з листопада 2019 р. у залах Музею етнографії та художнього промислу.
До проекту буде залучено фахівців-мистецтвознавців зі Львова, Харкова, Полтави, Опішні, а виготовлення каталогу буде супроводжуватись низкою цікавих відео-продуктів, які за допомогою веб-ресурсів в умовах адаптативного карантину допоможуть широкому колу глядачів ознайомитися з чудовими мистецькими виробами керамічних фабрик відомого українського архітектора, підприємця і мецената Івана Левинського. Разом з авторами проекту читачі наукових супровідних статей каталогу і глядачі відео-матеріалів матимуть змогу зануритись у захопливе дослідження шляхів пошуку національного українського стилю, що постав в мистецтві модерну як своєрідний культурний міст між Заходом і Сходом України. Зараз розпочато роботи з фотофіксації експонатів виставки та знімання на відео кураторської екскурсії залами виставки «Керамічний код Івана Левинського». Проект триватиме до кінця жовтня 2020 р., а його результатами буде видання каталогу «Керамічний код Івана Левинського в естетичному вимірі українця кінця ХІХ - поч. ХХ ст.» та розміщення на веб-ресурсах його електронної версії, відео-екскурсії, відео-уроку з реставраційної майстерні, відео-презентації про кераміку в екстер'єрах та інтер'єрах архітектури українських міст.
|
|
|
Експозиційні зали виставки «Керамічний код Івана Левинського» |
Робочі моменти відео-запису кураторської екскурсії (зліва направо: Андрій Колотай, завідувач сектором експозиції Музею етнографії та художнього промислу ІН НАН України; Андрій Клімашевський, кандидат мистецтвознавства, заступник директора з наукової роботи ІН НАН України, куратор виставки; відвідувачі та оператор) |
За інформацією Відділення літератури, мови та мистецтвознавства