Цей науковий захід об’єднав понад 30 учасників, серед яких – провідні вчені та експерти з різних регіонів України – Києва, Львова, Тернополя, Запоріжжя та ін., а також представники дослідницьких установ при Ланчжоуському університеті в Китаї.
У фокусі уваги учасників семінару перебували актуальні питання розвитку світової економіки та геополітики в умовах розгортання та подолання наслідків пандемії COVID-19, зокрема, оцінка її впливу на суспільну динаміку та стан фінансової, макроекономічної, транспортної, соціальної, освітньої та інших сфер в Україні та Китаї.
Міжнародний науковий семінар відкрили директор Інституту економіки та прогнозування (ІЕП) НАН України академік Валерій Геєць і директор Вищої школи політики та міжнародних відносин Ланьчжоуського університету, професор Ван Цзиньго. Головними модераторами заходу виступили завідувач сектору міжнародних фінансових досліджень ІЕП НАН України доктор економічних наук Олена Борзенко та доцент Інституту досліджень Центральної Азії та Вищої школи політики та міжнародних відносин Ланьчжоуського університету доктор юрідичних наук Сун Хьювен.
У своєму виступі академік Валерій Геєць наголосив, що світ сьогодні стикається з новітніми викликами, які пов'язані як із ризиком виникнення пандемій, так і з іншими серйозними ризиками, та мають глобальний, комплексний і повторюваний характер. Реагуючи на ці виклики, держави змушені вирішувати надзвичайно складну дуальну проблему – одночасно оптимізувати свої витрати та посилювати власну конкурентоспроможність. Шлях до розв’язання цієї проблеми полягає у забезпеченні ефективної взаємодії влади та населення, що потребує від національних урядів довгострокового вирішення питань конкуренції, капіталізації та соціалізації. І тому на часі обмін досвідом між Україною і Китаєм, запозичення кращих новітніх підходів до розв’язання зазначених проблем.
Виступ професора Ван Цзиньго стосувався оцінки можливих сценаріїв, які з урахуванням впливу геополітичних наслідків пандемії COVID-19 можуть передбачати трансформацію або незмінність міжнародного політичного ландшафту. На думку китайського вченого за реалізації будь-якого з цих сценаріїв виграшна стратегія дій для Китаю та України полягає у зміцненні їх партнерських стосунків і посиленні економічного співробітництва наших держав на перспективу.
Результати своїх наукових досліджень також презентували фахівці Інституту економіки та прогнозування НАН України – доктор економічних наук Олена Борзенко, доктор економічних наук Олександр Шаров, доктор економічних наук Олена Нікіфорук, кандидат економічних наук Дмитро Бойко, кандидат економічних наук Олексій Фраєр.
Також у ході семінару прозвучали грунтовні та інформаційно насичені виступи китайських науковців – представників Інституту досліджень Центральної Азії та Вищої школи політики та міжнародних відносин Ланьчжоуського університету: доктора технічних наук професор Ван Сіхай; доктор юридичних наук доцент Чжоу Чансян; доктор юридичних наук Мао Цзянпін; кандидат юридичних наук професор Чжан Хонлі; доктор юридичних наук доцент Сун Сювен; доктор юридичних наук Лян Чженпенг; доктор юридичних наук Лі Лянг.
За підсумками проведення міжнародного наукового заходу його учасниками вироблено – з урахуванням відповідного досвіду України та Китаю – конкретні рекомендації щодо формування та розвитку міждержавних економічних і політичних відносин в умовах подолання пандемії COVID-19.
Збірник наукових доповідей (в електронному форматі англ. мовою), презентованих під час проведення міжнародного інтерсекторального семінару, буде розміщено на сайті Інституту економіки та прогнозування НАН України.
Докладніша інформація За інформацією Інституту економіки та прогнозування НАН України