Моніторинг організмів, які живуть у водному середовищі, є одним із важливих параметрів контролю за довкіллям та міграцією радіонуклідів в об’єктах біологічного походження.
З квітня 2017 року, в рамках міжнародного проєкту «SATREPS», тривають спільні українсько-японські дослідження, щодо впливу зниження рівня води на вміст радіонуклідів у гідробіонтах водойми-охолоджувача Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС). Дослідниками тричі на рік відбирались зразки представників іхтіофауни, рослинності та донних відкладень водойми-охолоджувача.
Станом на вересень 2020 року у водоймі-охолоджувачі зафіксовано зменшення біорізноманіття іхтіофауни, що наразі налічує 33 види. Причиною цього вочевидь, стало суттєве зниження рівня води та осушення значних площ.
Поширення у світі коронавірусного захворювання COVID-19 унеможливило прибуття до України японських дослідників для виконання низки запланованих завдань за проєктом «SATREPS». Тому, Спільним Координаційним Комітетом «SATREPS» було розроблено «Меморандум про виконання Плану Спільних Досліджень проєкту "SATREPS" в період обмежень в Україні, що пов’язані з епідемією COVID-19», згідно з яким підприємство разом із українськими партнерами проєкту власними силами продовжили дослідження з оцінки вмісту радіонуклідів та особливостей їх міграції у водоймі-охолоджувачі ЧАЕС.
Докладніша інформація За інформацією порталу «Моя Київщина»