Михайло Петрович Войнаренко народився 22 липня 1950 року в с. Струга Новоушицького району Хмельницької області. В 1976 році з відзнакою закінчив Хмельницький технологічний інститут побутового обслуговування (нині – Хмельницький національний університет).
З 1975 року М.П.Войнаренко плідно працював в Хмельницькому національному університеті, де пройшов шлях від асистента до професора. Обіймав посади проректора з економічних питань (з 1999 р.), проректора з науково-педагогічної роботи (з 2001 р.), з 2008 року був першим проректором Хмельницького національного університету.
Напрямами його наукової діяльності були пошук нової парадигми економічного розвитку української держави; кластерні моделі в інституційній економіці; побудова ефективних організаційних структур управління підприємствами; удосконалення системи фінансових показників суб’єктів господарювання; економіка праці, корпоративні цінні папери; проблеми інновацій, інвестування і оподаткування; міжнародні бухгалтерські стандарти та адаптація їх до національної системи обліку та звітності.
Він автор понад 450 наукових праць, серед яких 34 наукові монографії, 12 підручників та навчальних посібників.
М.П.Войнаренком створена наукова школа з проблем реформування економіки через удосконалення інституцій і систем управління господарськими об’єктами на рівні регіону, використання трудових ресурсів, регіональне інвестування та інноваційний розвиток, трансформацію національної системи обліку до міжнародних стандартів.
Він був координатором, директором центру з реалізації на Хмельниччині проектів ТАСІС, ОБСЄ, НАТО щодо перепідготовки та працевлаштування офіцерів запасу.
Очолював редколегію секції «Економічні науки» Вісника Хмельницького національного університету, був членом редакційної колегії наукового журналу «Економіст».
Плідна праця та наукові здобутки М.П.Войнаренка відзначені державними нагородами та відзнаками: нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2011), нагрудним знаком «Відмінник освіти України» (1997), присвоєно звання «Заслужений діяч науки і техніки України» (2002), нагороджений Почесними грамотами Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України.
Національна академія наук України висловлює щирі співчуття рідним, близьким, друзям і колегам науковця у зв`язку з непоправною втратою.
Вічна пам'ять!