В ефірі телеканалу «Україна24» генеральний директор НТК «Інститут монокристалів» НАН України, голова Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України, член Президії НАН України академік Володимир Семиноженко розповів про те, чи стане розробка ліків проти COVID-19 проривом у лікуванні.
Він зазначив, що ті ліки, які зараз розробляються, це так звані сповільнювачі, або інгібітори самої функції розмноження вірусу. Якщо ви їх вживати, то віруси розмножуються в слизовій дуже повільно – це те, з чого починається серйозна хвороба. Але це тільки початок розробки цих препаратів.
«Говорити, що це панацея, дуже рано, тому що йде тільки перша фаза. З іншого боку, від звичайного сезонного грипу вмирає понад пів мільйона людей у світі. Якби метод створення таких інгібіторів був універсальним, можна було б зробити відповідні таблетки, але, як бачите, люди хворіють. Навіть успіх уповільнення розмноження вірусу імунодефіциту не розв'язав проблему ВІЛ у світі. Ідеалізувати жоден спосіб не можна», – сказав академік.
За інформацією НТК «Інститут монокристалів» НАН України