14 грудня 2021 року у Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут» вшанували пам’ять відомого вченого в галузі фізики твердого тіла доктора технічних наук Вячеслава Гуріна.
Вячеслав Гурін є автором сучасних термоградієнтних газофазних технологій отримання вуглець-вуглецевих композиційних матеріалів та установок для їх реалізації. Технологія отримання кульових тепловиділяючих елементів на основі графіту для високотемпературних газових реакторів досі залишається однією з найкращих у світі. Вячеслав Анатолійович брав участь у створенні ракетного щиту СРСР. Саме він є одним із розробників технології одержання вуглець-вуглецевих композиційних матеріалів для ракетної техніки, за що був відзначений Державною премією СРСР.
Крім розробок для галузі ядерної енергетики та ракетної техніки, під його керівництвом розроблялися композити медичного призначення. Так, спільно з Інститутом патології хребта та суглобів ім. проф. М.І Сітенко НАМН України були створені біосумісні вуглець-вуглецеві імплантати, що пройшли клінічні випробування та успішно впроваджуються у практику. Вже понад 100 пацієнтів прооперовано із застосуванням таких імплантатів.
Розроблені за його участі матеріали та технології досі є еталоном. Створений ним підрозділ і сьогодні тісно співпрацює як із українськими підприємствами, такими як ДП «КБ «Південне», ПАТ «Мотор Січ», ДП «Івченко Прогрес» тощо, так і з провідними зарубіжними компаніями.
Відзначаючи внесок В.А. Гуріна у вітчизняну науку, за рішенням науково-технічної ради ННЦ ХФТІ на збудованому за його ініціативою науково-виробничому корпусі термоградієнтнихгазофазних технологій було відкрито меморіальну дошку.
На урочистостях на честь В.А. Гуріна виступили академік-секретар відділення ядерної фізики і енергетики НАН України, генеральний директор ННЦ ХФТІ академік НАН України Микола Шульга, начальник комплексу нових матеріалів та перспективних технологій ДП «КБ Південне» Олександр Потапов, заступник генерального директора ДП «Науково-дослідний технологічний інститут приладобудування» Віталій Овчаренко та завідувач відділу ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України» Олексій Тяжелов.
За інформацією Відділення ядерної фізики та енергетики НАН України