Чому на ринку досі немає специфічних ліків, призначених спеціально для боротьби з коронавірусом? Коли вони з'являться в аптеках? Чи обов'язково робити третє щеплення тим, хто вже вакцинований двома? Якщо так, то коли? У чому особливості штаму «Омікрон»? Чи з'являтимуться нові штами? Чи слід розраховувати на те, що COVID-19 перестане забирати життя людей і буде рядовим респіраторним захворюванням? На ці та інші питання в інтерв’ю «Фактам» відповів учений-біохімік, директор Інституту біохімії ім. Палладіна НАН України академік Сергій Комісаренко.
Про препарати проти COVID-19 Сергій Комісаренко зазначив: «На сьогодні цілеспрямовано розроблено два препарати проти COVID-19. Одним займається компанія Pfizer, іншим, створеним фірмою Merck Sharp & Dohme, — AstraZeneca. Обидва вони показують при випробуваннях свою дієвість, різко знижують тяжкість перебігу захворювання і небезпеку летального результату. Особливо це стосується препарату компанії Pfizer, що перешкоджає проникненню коронавірусу в клітини людини».
Учений розповів також про розробку українських вакцин проти коронавірусу:» Ми завершуємо її доклінічні випробування. Нещодавно я спробував домовитися зі Всесвітньою організацією охорони здоров'я, щоб вона посприяла з проведенням на базі закордонних наукових центрів випробування нашої вакцини на тваринах: перевірити, чи вакцина захищатиме їх від зараження. Поки що з цими випробуваннями не склалося, але ми, певен, все ж таки знайдемо, де їх провести. Одна з особливостей нашої вакцини в тому, що вона діє одразу проти двох видів білків коронавірусу: s-білка та n-білка. Це значно посилює її ефективність. Знаю, що українсько-американський консорціум займається вакциною лише проти n-білка. (...) Взагалі, на мій погляд, ні нам, ні нашим колегам не варто багато говорити про результати, поки препарати не пройшли всі належні випробування і не готові до застосування. Ось приклад справедливості такої точки зору. Свого часу я працював у всесвітньо відомому Інституті Пастера у Парижі. Саме тоді один французький учений зробив сенсаційну заяву, що знайшов спосіб боротьби зі злоякісними пухлинами. Популярний журнал «Парі Матч» написав, що вчений винайшов ліки проти раку. А через деякий час з'ясувалося, що це були лише гучні та безпідставні заяви. В Інституті Пастера дали зрозуміти їх автору, що некоректно займатися такою саморекламою».
Ознайомитися з повним текстом інтерв’ю За інформацією медійної платформи «Факти»