Стратегію повоєнного відновлення української промисловості неможливо побудувати лише з погляду компенсації воєнних втрат і руйнувань. Україна не перебуває у просторовому й часовому вакуумі і в повоєнний час має рухатись уперед разом з усім світом. При цьому в майбутньому вона зіштовхнеться як із довоєнними викликами, так і з наслідками жахливого терору, що його вчинила і продовжує чинити рф проти українського народу.
Таких викликів безліч – військово-політичні, фінансові, інвестиційні, екологічні, технологічні, соціальні тощо. Вони можуть суттєво проявлятись у майбутньому або, навпаки, з часом нівелюватися. Тож важливим завданням для стратегічного планування є виокремлення ключових детермінантів впливу й урахування можливих загроз і перспектив для промислового розвитку майбутнього України.
З цією метою колектив науковців
відділу промислової політики Інституту економіки та прогнозування НАН України за редакцією доктора економічних наук, професора
Людмили Дейнеко підготував дослідження, яке подекуди випередило свій час, –
монографію «Промисловість України перед викликами майбутнього: у пошуках відповідей та рішень».
У цьому виданні не лише відзначено потенційні виклики для української промисловості, а й наведено комплекс заходів державної економічної політики, які дозволять пом’якшити їхній вплив або скористатися «вікном можливостей».
За інформацією Інституту економіки та прогнозування НАН України