Відбувся дводенний робочий візит Президента НАН України академіка Анатолія Загороднього і віцепрезидента НАН України академіка Вячеслава Богданова до Дніпра – для ознайомлення з діяльністю установ Придніпровського наукового центру НАН України і МОН України.
В рамках візиту делегація НАН України та керівництво Придніпровського наукового центру обговорили ситуацію в регіоні, зокрема щодо розвитку наукових досліджень, питання співпраці академічної та галузевої науки, взаємодію з вищими навчальними закладами та органами місцевого самоврядування.
Під час зустрічей з дирекцією та колективами наукових установ регіону були обговорені питання роботи в умовах воєнного стану, фінансового забезпечення, поповнення інститутів молодими кадрами, створення спеціалізованих вчених рад, ситуацію з захистами кандидатських та докторських дисертацій тощо.
|
В Інституті геотехнічної механіки ім. М.С.Полякова НАН України директор установи академік Анатолій Булат ознайомив гостей з основними напрямами наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності Інституту. Було проінформовано про активну співпрацю установи з виробничою галуззю, зокрема, з гірничо-видобувними підприємствами, завдяки чому забезпечуються суттєві надходження від госпдоговірної тематики, обговорено стан кадрового забезпечення Інституту та шляхи його поліпшення. Академік Анатолій Булат виклав своє бачення пріоритетних напрямів наукової та науково-технічної діяльності установи в сучасних умовах та проінформував про ініціативні пропозиції щодо створення в регіонах України теплоенергетичних комплексів і поліпшення роботи вуглевидобувних і гірничозбагачувальних виробництв.
|
Також делегація відвідала Державне підприємство «Спеціальне конструкторсько-технологічне бюро Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України», де ознайомилась з продукцією, що виробляється за розробками Інституту геотехнічної механіки ім. М.С.Полякова в інтересах гірничо-видобувної галузі (грохоти, сіта, інша продукція для процесів збагачення в гірничому виробництві).
Далі керівництво НАН України ознайомилось з умовами роботи Відділення фізики гірничих процесів Інституту геотехнічної механіки ім. М.С.Полякова НАН України.
Цю установу у 2014 році було переміщено з Донецька і розміщено на площах Інституту геотехнічної механіки ім. М.С.Полякова. Директор Відділення Олександр Молчанов розповів про основні напрями діяльності та представив напрями досліджень у повоєнний період, що стосуються природи фізичних процесів і закономірностей їх формування, які супроводжують видобуток корисних копалин, та обґрунтування оптимальних параметрів технологій розробки корисних копалин за різних умов їх видобутку і переробки.
|
Далі Президент і віцепрезидент НАН України відвідали Інститут чорної металургії ім. З.І. Некрасова НАН України. Директор установи Олександр Бабаченко розповів гостям про найважливіші отримані останнім часом результати фундаментальних і прикладних досліджень та інноваційні розробки в галузі металургії і матеріалознавства. Інститут досить активно продовжує здійснювати науково-технічне супроводження підприємств чорної металургії. Також виконуються договори із зарубіжними металургійними підприємствами. Інститут бере участь у розробці пропозицій щодо відновлення і розвитку чорної металургії, впровадження у металургійне виробництво низьковуглецевих технологій у повоєнний період.
Під час візиту були обговорені і низка проблемних питань, зокрема стан матеріально-технічної бази, реорганізація Експериментально-виробничого підприємства Інституту чорної металургії ім. З.І.Некрасова НАН України, залучення молоді, роботу в умовах воєнного стану.
Цього ж дня академіки Анатолій Загородній і Вячеслав Богданов відвідали Інститут технічної механіки НАН України і ДКА України. Директор установи академік Олег Пилипенко представив основні напрями наукової та науково-технічної діяльності Інституту, розповів про роботи науковців для потреб ракето-космічної та транспортної галузей України, доповів про Державну програму розвитку космічної галузі, яка має бути затверджена найближчим часом, а також спільні роботи з ДП «КБ «Південне». Окрему увагу він приділив роботам, що пов’язані з військовою технікою та планам на майбутнє. Також гостям було представлено експериментальну базу Інституту, зокрема стенди, що мають статус національного надбання України.
|
В Інституті транспортних систем і технологій НАН України відбулася зустріч керівництва Академії з представниками колективу наукової установи. Заступники директора Інституту – Сергій Бурилов та Дмитро Редчиць розповіли про дослідження в галузі механіки та аеродинаміки транспортних засобів, розробки нових систем живлення на основі відновлювальних джерел енергії, створення нових хімічних джерел струму. Було представлено розробки в галузі високошвидкісного транспорту на магнітному підвісі, продемонстровано чисельні зразки акумуляторної продукції для промисловості та військових потреб, ознайомлено з розробками Інституту в інтересах акумуляторної галузі та розвитку сонячної й вітроенергетики в Україні.
|
|
Важливим заходом в рамках візиту було відвідання підприємств ракетно-космічної галузі України – ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» та ДП «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова». Делегацію керівництва НАН України ознайомили з виробничими потужностями цих підприємств та основними напрямами роботи в сучасних умовах. В ході зустрічі з в.о. Генерального директора ДП «КБ «Південне» Михайлом Бондарем, Генеральним конструктором – першим заступником Генерального директора ДП «КБ «Південне» Максимом Дегтярьовим, першим заступником Генерального конструктора – Генерального директора з системного проєктування Олександром Кушнарьовим та іншими представниками Конструкторського бюро були обговорені підсумки співробітництва в рамках Генеральної угоди про науково-технічне співробітництво між Національною академією наук України та ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» в галузі створення ракетно-космічної техніки.