Савченко Ірина Миколаївна має вищу педагогічну освіту. У 1987 р. закінчила Полтавський державний педагогічний інститут ім. В.Г. Короленка з відзнакою. Трудовий шлях в системі освіти почала з 1992 р. на посаді керівника ізостудії декоративно-прикладного мистецтва, а з 1994 р. – викладача етнографії і спеціальних дисциплін у професійно-технічному училищі № 14, де за час роботи створила зразковий кабінет етнографії та народознавства, розробила одну з перших в Україні навчальних програм «Офісна техніка і обладнання» для підготовки кваліфікованих робітників за професіями «Діловод», «Секретар-референт». У 2002 р. у Міжрегіональному вищому професійному училищі зв’язку очолила напрям методичної роботи на посаді заступника директора з науково-методичної роботи. Має досвід: із розроблення навчальних планів і програм підготовки майбутніх кваліфікованих робітників; ліцензування й акредитації освітньої діяльності; атестації педагогічних працівників та наукового закладу; апробації державних освітніх стандартів; організації роботи школи педагогічної майстерності; розроблення планів стратегічного розвитку та системи рейтингової оцінки діяльності педагогічних працівників; моніторингу освіти тощо.
У Всеукраїнському конкурсі інновацій у 2005 р. проект «Електронний методичний кабінет МВПУ зв’язку» за розробки Савченко І.М. зайняв призове місце. У цей період управлінням професійно-технічної освіти м. Києва вона була визнана в номінації «Кращий адміністратор року ПТНЗ» та була нагороджена почесним нагрудним знаком «Відмінник освіти України». За час роботи в училищі отримала педагогічні звання: «Викладач вищої педагогічної категорії», «Старший викладач» та «Викладач-методист».
Також у 2005 р. в Університеті менеджменту освіти АПН України отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Управління навчальним закладом» та здобула кваліфікацію керівник навчального закладу.
Учасник 4 міжнародних освітніх проектів в України. В 2005-2006 рр. у проекті «Реформування професійно-технічної освіти в Україні» пройшла навчання й сертифікацію щодо розроблення стандартів ПТО з укрупнених професій, працювала в робочій групі МВПУ зв’язку над створенням, а в 2006 р. над удосконаленням стандарту «Оператор телекомунікаційних послуг».
В Інституті професійно-технічної освіти НАПН України розпочала наукову діяльність у 2006 р. на посаді наукового співробітника лабораторії економіки і прогнозування розвитку професійно-технічної освіти та зарекомендувала себе наполегливим, відповідальним науковцем.
З 2007 р. – аспірант Інституту професійно-технічної освіти України. В цьому ж році разом з європейськими, російськими, українськими експертами та програмістами Інституту кібернетики ім. В. Глушкова, за сприяння департаменту професійно-технічної освіти МОНмолодьспорту України та Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, розпочала роботу в якості експерта компоненту «Інформаційно-аналітична система управління професійно-технічною освітою» Проекту Європейського Союзу «Підвищення ефективності управління професійно-технічною освітою на регіональному рівні в Україні». Результатом роботи цього компоненту стало створення інформаційно-аналітичної системи «ПРОФТЕХ», розміщеної в мережі Інтернет, аналогів якої немає в інших ланках освіти України, яка дозволяє за умов введення ПТНЗ даних в систему, розраховувати індикатори ефективної діяльності ПТНЗ, досліджувати їх у галузевих та часових розрізах та за умов використання мобільного конструктора звітів візуалізувати отримані аналітичні дані. У 2012 р. нагороджена дипломом НАПН України ІІІ ступеня за створення електронного ресурсу управління ПТО інформаційно-аналітичної системи «ПРОФТЕХ» для моніторингу ефективної діяльності ПТНЗ.
Савченко І.М. брала активну участь у створенні в Інституті лабораторії «Всеукраїнський інформаційно-аналітичний центр ПТО», який у 2008 р. і очолила. В 2009 р. перейшла на посаду наукового співробітника зазначеної лабораторії. Учасник трьох навчальних поїздок до дослідних інститутів професійної освіти і навчання в Німеччині та Франції (2007 та 2008 рр.) та до навчальних закладів профтехосвіти Туреччини (2006 р.).
У 2011 р. успішно захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти і навчання за темою «Особливості стандартизації в системі початкової професійної освіти Російської Федерації».
Є автором понад 80 наукових праць (статей, методичних рекомендацій, бібліографічних покажчиків, розділів навчальних посібників та монографій, список додається).
Ірина Миколаївна відзначена 8 дипломами міжнародних освітніх виставок.
З січня 2014 р. – учений секретар НЦ МАН України. На цій посаді зарекомендувала себе наполегливою, ініціативною щодо вирішення виробничих питань. Має позитивні комунікативні якості, користується повагою в колективі. Небайдужа й відповідальна.
Приймає активну участь в створенні науково-методичного забезпечення Малої академії наук.