Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Scientific Publications and Publishing Activity of NAS of Ukraine
Personal cabinet
Intranet Portal
Books
Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій : вид. друге, перероб. і допов.
Book
Annotations
NAS Ukraine
About NASU
Activity
Apparatus of Presidiumof NASU
Awards
Book
Вибрано
Book Series
Centers for Collective Use of NAS of Ukraine
Colegial
Competition
Department
International cooperation
Members
Messages
Multi-volume
NASUDepartment
Organization
Personal Site
Postgraduate and Doctoral Education
Presidium
Державні нагороди та відзнаки
НАН України
Наукові та науково-популярні заходи НАН України
Наукові та науково-прикладні розробки
Центри колективного користування приладами НАН України
Red
Інформаційне наповнення сайту
bcs
Book
Так
Так
20%,80%
Ukrainian
Summary:
Хто ми – Україна чи Малоросія? Європа чи Росія? Чи українська релігійність — це те саме, що візантійське православ’я? Чи й справді українці – це «селянська нація»? Яку таємницю берегли «таємні товариства» малоросійських дворян 19 ст.? Звідки в «Лісовій пісні» зашифрована легенда про Грааль? Що є демократія, а що – хамократія? У чому полягав модерний «український проект», і чи
[⇒]
вдалося нам його реалізувати?.. Одна з найвідоміших книг Оксани Забужко, вперше видана 2007 р. й відзначена багатьма престижними нагородами, пропонує читачеві вражаючу інтелектуальну подорож крізь віки, культури й конфесії в пошуках «України, яку ми втратили». Ключем до неї стає міф Лесі Українки – найгірше прочитаної і найдраматичніше недооціненої письменниці з пантеону наших національних класиків. Це не лише фундаментальна історико-культурна праця та вишукана філологічна екзегетика.
Це ще й книга-попередження про наше сьогодення – про те, як жорстоко ми розплачуємося за втрату й забуття багатовікової лицарської культури.
Russian
Summary:
Кто мы – Украина или Малороссия? Европа или Россия? Украинская религиозность – это то же, что византийское православие? Действительно ли украинцы – это «крестьянская нация»? Какую тайну хранили «тайные общества» малороссийских дворян 19 в.? Откуда в «Лесной песне» зашифрована легенда о Граале? Что является демократией, а что – хамократией? В чем заключался современный «украинский
[⇒]
проект», и удалось ли нам его реализовать?.. Одна из самых известных книг Оксаны Забужко, впервые изданная в 2007 г. и отмеченная многими престижными наградами, предлагает читателю впечатляющее интеллектуальное путешествие сквозь века, культуры и конфессии в поисках «Украины, которую мы потеряли». Ключом к ней становится миф Леси Украинки – плохо прочитанной и драматично недооцененной писательницы из пантеона наших национальных классиков. Это не только фундаментальная историко-культурная работа и изысканная филологическая экзегетика.
Это еще и книга-предупреждение о нашем настоящем – о том, как жестоко мы расплачиваемся за потерю и забвение многовековой рыцарской культуры.
Type of publication:
Monographs
Rubric:
Philosophy
Author(s):
Забужко О.С.
Where and by whom is issued:
К. : Комора
Year:
2014
Scope:
646 с. (Ум. друк. арк. 51,0)
ISBN:
978-966-97403-3-5
Main Publisher:
H.Skovoroda Institute of Philosophy
Елементи для відображення відсутні.
©
Інститут програмних систем НАН України
, 2023