Наукова співробітниця відділу теорії функцій Інституту математики НАН УкраїниКатерина Пожарська отримала престижну міжнародну премію з математики «Joseph F. Traub Information-Based Complexity Young Researcher Award 2023». Офіційне оголошення про це з’явилося на сайті Journal of Complexity. Така премія присуджується щороку одному молодому (до 35 років) науковцю-математику за значний внесок у теорію інформаційної складності. У 2015 році, після закінчення навчання на факультеті інформаційних технологій і математики Волинського національного університету імені Лесі Українки, Катерина Пожарська поступила до аспірантури відділу теорії функцій Інституту математики НАН України. Під керівництвом завідувача відділу теорії функцій цього ж Інституту доктора фізико-математичних наук Анатолія Романюка, вона підготувала та успішно захистила кандидатську дисертацію на тему «Найкращі наближення та ентропійні числа класів періодичних функцій багатьох змінних».
Після захисту дисертації учена продовжила свої наукові дослідження вже на посадах молодшого, а згодом наукового співробітника відділу теорії функцій Інституту математики НАН України. Її наукові здобутки були відзначені академічною та державною нагородами. У 2020-2021 роках Катерина Пожарська отримувала стипендію Національної академії наук України для молодих вчених, а у 2021 році, в складі колективу співробітників відділу теорії функцій (Катерина Пожарська, Тетяна Степанюк та Сергій Янченко), вона була нагороджена премією Президента України для молодих вчених.
На наукові досягнення Катерини Пожарської звернула увагу і міжнародна математична спільнота. У 2022 році вона отримала стипендію фонду Гумбольдта для постдокторських досліджень на математичному факультеті Технічного університету м. Хемніц, Німеччина, під керівництвом проф. Т. Ульріха (T. Ullrich).
Команда, в якій працює науковиця, займається дослідженням сучасних задач теорії наближень та розробкою алгоритмів для зменшення інформаційної складності, що знаходять застосування у машинному навчанні.
За інформацією Інституту математики НАН України