11 січня 2017 року в Київському будинку вчених НАН України відбудеться перший із циклу семінарів Ради молодих вчених Відділення інформатики НАН України й Інституту проблем математичних машин і систем НАН України «Інформаційне суспільство: досягнення та виклики (Information society: progress and challenges)».
Із теми «Чисельне моделювання екстремальних природних явиш: від аномальних хвиль до змін клімату» доповідатиме старший науковий співробітник Інституту проблем математичних машин і систем НАН України кандидат фізико-математичних наук Катерина Терлецька.
Дослідниця розповість про те, що останніми роками істотно зростають обчислювальні потужності, а чисельне моделювання різноманітних природних явищ стає невід’ємною частиною науки про довкілля. Зміни клімату призводять до збільшення числа екстремальних природних явищ – таких, як землетруси, урагани, цунамі, екстремальні температури. Доповідь ознайомить слухачів із таким потужним засобом вивчення природних процесів, як чисельне моделювання. Вчена проілюструє те, які чисельні моделі існують на даний час та які природні феномени можуть бути ними описані, й розпочне з явища, що пов’язане з екстремальними внутрішніми хвилями в озері Лох-Несс і пояснює феномен, відомий як «Нессі». Внутрішні хвилі в океані можуть впливати не тільки на локальні екосистеми, а й на глобальний клімат. Завершиться семінар застосуванням чисельного моделювання до прогнозування майбутніх змін клімату (зокрема в Україні) та його наслідками – змінами рівня Чорного моря.
Початок заходу – о 18.30 год. (орієнтовна тривалість – 1 година)
за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 45-а.
Керівник семінару - кандидат фізико-математичних наук Катерина Терлецька.