8–9 червня 2017 року в Інституті фізики конденсованих систем (ІФКС) НАН України (м. Львів) відбулися 17-а Всеукраїнська школа-семінар і Конкурс молодих вчених зі статистичної фізики та теорії конденсованої речовини.
Учасники школи-семінару та конкурсу в ІФКС НАН України |
Цьогорічна школа-семінар була присвячена сторіччю від дня народження відомого українського вченого Абби Глаубермана (1917–1974), який працював у Львівському державному університеті імені І.Я. Франка у 1948–1966 рр., був деканом фізичного факультету й очолював кафедру фізики твердого тіла та зробив вагомий внесок у розвиток квантової теорії твердих тіл, фізики напівпровідників і статистичної теорії конденсованих систем.
У рамках заходів було представлено понад 20 доповідей молодих науковців із різних міст України, а також 5 запрошених лекцій.
Із лекціями виступили:
– член-кореспондент НАН України Ігор Стасюк (ІФКС НАН України) – про Фермі- та Бозе-системи із сильними кореляціями: від полярної моделі до оптичних ґраток, а також про наукові досягнення Абби Глаубермана;
– Григорій Понеділок (Національний університет «Львівська Політехніка») – про діяльність Стефана Банаха у Львівській Політехніці;
– Станіслав Вільчинський (Київський національний університет імені Тараса Шевченка) – про генерацію і еволюцію магнітних полів у ранньому Всесвіті;
– Андрій Швайка (ІФКС НАН України) – про нерівноважний відгук зарядово-впорядкованої системи та часовиокремлені спектри фотоелектронної емісії.
Доброю традицією школи-семінару є те, що із запрошеними лекціями виступають і переможці конкурсу попередніх років. Цьогоріч таку лекцію – про квантові вимірювання (зокрема, про новий погляд на квантові системи) – прочитав молодий науковець ІФКС НАН України Гліб Скоробагатько.
Переможцями ж конкурсу–2017 стали Олеся Крупніцька (ІФКС НАН України) та Василь Харченко (Інститут прикладної фізики НАН України, м. Суми). Нагородами було також відзначено найкращі доповіді, які в межах роботи школи виголосили Ольга Щур (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут теоретичної фізики (ІТФ) імені М.М. Боголюбова НАН України), Олексій Здоревський (ІТФ імені М.М. Боголюбова НАН України) та Василь Васюта (Львівський національний університет імені Івана Франка).
Молоді науковці – лауреати конкурсу в ІФКС НАН України:зліва направо – В. Васюта (м. Львів), О. Щур (м. Київ), О. Крупніцька (м. Львів), Т. Рохманова (м. Харків), В. Харченко (м. Суми), О. Здоревський (м. Київ)
|
Іменну стипендію академіка Ігоря Юхновського за 2017 рік вручено Василю Пальчикову.
Деталі дізнавайтеся на сайті події: http://www.icmp.lviv.ua/konkurs/.
Фотогалерея: http://www.icmp.lviv.ua/konkurs/gallery.html.
P.S. Школа-семінар і конкурс відбулися завдяки традиційній підтримці ДП НТЦ «УАРНЕТ» та Львівського осередку «Young Minds», а цьогоріч – також компаній «Corevalue» та «АвтоSoftware».
За інформацією ІФКС НАН України