Інформаційне агентство «ІнформБюро» зняло відеосюжет, присвячений науково-популярним заходам, що відбулися 11 листопада 2017 року у Фізико-технічному інституті низьких температур (ФТІНТ) імені Б.І. Вєркіна НАН України (м. Харків) у рамках всеукраїнського проекту «Дні науки» та SCIENCE WEEK від Ради молодих вчених при Харківській обласній державній адміністрації – з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку. Коментарі з цього приводу надали журналістам співорганізатори «Днів науки Харків 2017» – заступник голови Ради молодих вчених і спеціалістів (РМВС) ФТІНТ імені Б.І. Вєркіна НАН України, молодший науковий співробітник відділу структурних досліджень твердих тіл при низьких температурах Наталія Мисько-Крутік і секретар РМВС ФТІНТ імені Б.І. Вєркіна НАН України, молодший науковий співробітник відділу мікроконтактної спектроскопії Ніна Гамаюнова.
До відзначення осіннього свята науки долучилися також студенти Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та представники харківських студентських підрозділів міжнародних оптичних організацій The Optical Society (OSA) і The International Society for Optics and Photonics (SPIE) на базі ФТІНТ імені Б.І. Вєркіна НАН України.
Охочих відвідати науково-популярні заходи традиційно дуже багато, тому щоразу організатори відкривають обов’язкову попередню реєстрацію. Це дає можливість організаторам дізнатися про кількість учасників та їхній розподіл за віковими категоріями, щоб підготувати відповідні досліди, лекційний супровід і мультимедійні матеріали, а також зручно розмістити всіх відвідувачів.
Молоді вчені Харкова, відповідно до мети Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку, показали гостям базові експерименти з оптики (розповсюдження й заломлення світла, явища дисперсії, дифракції, поляризації та селективного відбиття світла, дослідження об’єктів під мікроскопом, оптичні ілюзії, електричні схеми з фотоелементами) та низькотемпературні досліди з рідким азотом (випаровування рідкого азоту при кімнатній температурі, явище магнітної левітації, формування хмар, демонстрація змін властивостей речовин і поведінка живих тканин при низьких температурах) та інші.
Продемонстровані експерименти були настільки яскравими, незвичайними й цікавими для гостей заходу, що викликали захоплення як у дітей, так і в дорослих. Особливо вдячною публікою науковці вважають дітей, яким «Дні науки» можуть допомогти в навчанні, розширенні світогляду та обранні майбутньої професії.
Відеозапис про осінні харківські «Дні науки – 2017» доступний за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=1pB5FIu_rWg.