27 лютого 2019 року відбудеться черговий захід у межах спільного семінару Інституту проблем математичних машин та систем (ІПММС) НАН України й Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України «Інформаційне суспільство: досягнення та виклики» («Informational society: progress and challenges»).
Тема: «Теорія ігор і алгоритми парування».
Доповідач – старший науковий співробітник Інституту програмних систем НАН України кандидат фізико-математичних наук Олексій Ігнатенко.
Про тему заходу
Нобелівську премію з економіки за 2012 рік було присуджено Ллойду Шеплі й Алвіну Роту за розроблення теорії стійких парувань та її застосування до створення ринків. Традиційний економічний аналіз розглядає ринки, в яких ціна балансується попитом-пропозицією. І часто ринок є таким, наприклад, ринок нафти. Але іноді виникають ситуації, коли гроші «не працюють». Наприклад, навчання у закладах вищої освіти безкоштовне (принаймні бюджетні місця), але потрібно вирішити, хто потрапить до якого університету чи інституту. Інший приклад – донорство органів. Плата за органи визнається неетичною з багатьох міркувань, ви не можете купити нирку (легально). Тим не менше є люди, які хотіли би стати донорами для своїх близьких. Такі ринки отримали назву matching markets (ринки з паруванням). Ці й інші проблеми розв’язуються за допомогою алгоритму Гейла-Шеплі – алгоритму, що виник у 1950-х роках як результат рішення кооперативної гри і через 40 років був застосований Алвіном Ротом для створення працюючого ринку донорського обміну нирками. Пізніше виявилося, що аналіз і синтез ринків добре застосовується для розуміння роботи таких екосистем, як Amazon, Uber, Airbnb та інших. Кожен із них створив свій ринок. У лекції йтиметься про алгоритми парування, їх застосування до конкретних кейсів, а також розглядатимуться основні проблеми створення ринків.
Початок семінару – о 18.00 год.
за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 45-а
(Київський будинок вчених НАН України).
Facebook-сторінка події
Керівник семінару – старший науковий співробітник відділу математичного моделювання морських і річкових систем Інституту проблем математичних машин та систем НАН України кандидат фізико-математичних наук Катерина Терлецька.