З особливостями своєї роботи журналістів Інтернет-видання «Українська правда» ознайомили вчені Головної астрономічної обсерваторії (ГАО) НАН України.
Коли було засновано Обсерваторію і хто виступив ініціатором її створення? Який спектр досліджень охоплюють наукові роботи, виконувані науковцями ГАО НАН України? Чи зручно з Голосіївського лісу спостерігати зоряне небо і чому? Що таке астроклімат і де на Землі він є найкращим? Якими науковими приладами користуються українські астрономи та які вагомі наукові відкриття було здійснено у стінах Обсерваторії? Як формуються галактики і який вигляд матиме небо над нашою планетою за мільярд років? Які процеси відбуваються у найближчій до Землі зорі? Скільки серед співробітників ГАО НАН України молодих науковців і чим астрономія приваблює молодь?
Про це й інше журналістам розповіли заступник директора з наукової роботи, виконувач обов’язків завідувача відділу фізики зір та галактик доктор фізико-математичних наук Петер Берцик, завідувач лабораторії методологічного та інформаційного забезпечення освіти і науки (астрономічної) Науково-навчального центру ГАО НАН України та Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іван Крячко, старший науковий співробітник відділу фізики Сонця Сергій Осіпов, науковий співробітник лабораторії швидкоплинних процесів в зірках Ірина Верлюк, науковий співробітник відділу фізики зір та галактик Віталій Шавловський, а також молоді вчені Обсерваторії – наукові співробітники лабораторії великомасштабної структури Всесвіту відділу позагалактичної астрономії та астроінформатики кандидат фізико-математичних наук Анатолій Василенко, кандидат фізико-математичних наук Дар’я Добричева і Максим Василенко.
Репортаж «Української правди» розміщено за посиланням: https://www.pravda.com.ua/articles/2019/02/21/7207220/.