Про те, що досліджують і як їм працюється в науці, науково-популярному журналові «Куншт» розповіли троє молодих жінок-учених НАН України.
«Астрономія є однією з рушійних сил науково-технічного прогресу. Навчаючись опрацьовувати дані з Всесвіту за допомогою машинного навчання, ми крок за кроком наближаємося до створення штучного інтелекту, а отже, і до розкриття таємниці мислення і створення моделі мозку», – говорить науковий співробітник лабораторії великомасштабної структури Всесвіту відділу позагалактичної астрономії та астроінформатики Головної астрономічної обсерваторії НАН України кандидат фізико-математичних наук Дар’я Добричева.
«Моя робота пов’язана зі встановленням молекулярної структури органічних моношарових плівок. Дослідження проводяться методом сканувальної тунельної мікроскопії, який дає змогу візуалізувати молекули або, якщо пощастить, навіть їхню внутрішню структуру», – пояснює молодший науковий співробітник відділу фізичної електроніки Інституту фізики НАН України Ярослава Лопатіна.
«Протягом шести років я вивчаю процес біосинтезу білка, а саме механізм контролю якості біосинтезу на його початковому етапі. Саме його машинерія забезпечує високоточний процес реалізації спадкової інформації в клітинах», – розповідає про свої дослідження молодший науковий співробітник відділу ензимології білкового синтезу Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Марія Рибак.
Про що мріють науковиці, як організують свій робочий день і що порадили б собі у дитинстві, якби мали таку змогу, – дізнавайтеся зі статті «Місце жінки – на кухні науки» на сайті журналу «Куншт»: http://gifts.kunsht.com.ua/sciencekitchen.