У цьому номері можна ознайомитись із матеріалом доктора фізико-математичних наук Василя Шендеровського «Доля дванадцяти академіків Української академії наук (до 100-річчя Національної академії наук України)», в якому автор повертає із забуття імена перших дійсних членів Академії. «Віхи розвитку медико-біологічних дисциплін у контексті 100-річчя НАН України» розглядають на сторінках журналу кандидат медичних наук Юрій Віленський та доктор медичних наук Ігор Тарабан. А академік НААН України Віктор Вергунов присвячує статтю «Він випереджав свій час» О.О. Созінову – видатному вченому у галузі генетики, селекції, біотехнології та агроекології. Про правову енциклопедистику в Україні далі пише академік НАН України Юрій Шемшученко в публікаціїї «Паспорт правової держави».
Інколи відкриття титанів думки на віки випереджають здатність людства сприйняти й оцінити ці відкриття. Досліджуючи трактат «Сповіді» Святого Августина з позицій комп’ютерної техніки та нейрофізіології кандидат біологічних наук Микола Проценко та кандидат технічних наук Юрій Шинкарюк знайшли нетривіальні відповіді на вічні питання – де, коли і як Бог створив Світ – про що й повідомляють у статті «Протокосмологія Августина».
Історія взаємовідносин між православ’ям і наукою, церквою та державою подається в публікації кандидата фізико-математичних наук Ірини Вавилової «Наука та православне християнство в Україні: догматизм vs еволюція vs особистості». Із приводу висловлених у статті проблем тут же вміщено інтерв’ю з Протоієреєм Віталієм Клосом, доктором церковно-історичних наук, проректором з наукової роботи Київської православної богословської академії.
В історії науки не так уже й багато прикладів яскравих наукових досягнень із втіленням ідей, які пережили тисячоліття. Про геніальних давньогрецьких математиків –захоплива розповідь «Від Піфагора до Архімеда» доктора фізико-математичних наук Миколи Григорчука.
Далі – роздуми члена-кореспондента НАН України Єлизавети Кордюм ««Філософія» рослин – зелених скарбів біосфери» про унікальний і дивовижний світ рослин, завдяки якому на Землі можливе існування живих істот.
«Мистецтво скульптури – націєтворча місія в суспільстві» – переконаний член Національної спілки художників України Микола Дьомін, який веде бесіду зі скульптором, заслуженим художником України Миколою Обезюком. Життєвий і творчий шлях Миколи Наумовича, відомого своїми пам’ятниками українським діячам мистецтва і науки, літературним та історичним персонажам, постає перед читачем у зворушливій розповіді самого майстра.
Контакти:
Електронна адреса: svitoglyad_mag@ukr.net
Адреса редакції: вул. Володимирська, 54, кімн. 318, м. Київ-30, 01601
Телефон: (044) 239-63-87