Для мене це велика честь бути запрошеним на церемонію відкриття «Всеукраїнського фестивалю науки». Хотів би привітати вчених з усієї України зі святом!
Україна, ця сильна держава, що виховала не одну плеяду талановитих вчених, має розвинену науково-технічну сферу з міцним фундаментом, посідає важливе місце в історії світової науки та техніки. Саме у цей момент ми знаходимося у відомому на увесь світ Інституті електрозварювання імені Євгена Патона. Розроблені Інститутом технології електрозварювання у водних глибинах та відкритому космосі отримали світове визнання. Минулого року я відвідав Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського», з його стін вийшло багато яскравих, неначе зірки на небі, випускників, слава про яких шириться далеко за межі України. Я розумію, що проведення Всеукраїнського фестивалю науки орієнтоване на передачу наступним поколінням поваги до знань, а також на звеличення почуття глибокої любові до науки. Пані Дюмон, як казав Ваш співвітчизник, відомий французький вчений Пастер: «не має батьківщини наука, але мають батьківщину вчені». Протягом останніх років, хоча розвиток України і зіткнувся з певними труднощами, проте українські вчені як і раніше не полишають рідну землю, не боячись складнощів, займаються чесною справою. Ви наймиліші люди України. Я хотів би висловити глибоку повагу та шану усім вченим України. Ви поруч – і у України є надія!
Протягом багатьох років Китай та Україна підтримують тісне науково-технічне співробітництво. У порівнянні з вами, колись ми були школярами. На сьогоднішній момент науково-технічна галузь Китаю досягла значного прогресу, а втім ми як і раніше готові сумлінно у вас навчатися. В той же час, ми готові задіяти свої сильні сторони та сформувати модель «використовувати власні переваги для взаємодоповнення, досягти взаємної вигоди та спільного виграшу». Цього разу у фестивалі беруть участь дві китайські компанії науково-технічного спрямування – Huawei обіймає передові позиції у сфері телекомунікаційних технології покоління 5G, а Zhejiang Golden Egg Science and Technology має виняткову креативність у комерціалізації науково-технічних результатів та розвитку підприємництва. Крім цих двох компаній, в Китаї є ще багато надзвичайно зацікавлених у співпраці з Україною першокласних компаній, що працюють у сфері науки і техніки, а також провінцій та міст. Сподіваюсь, що за спільних зусиль, завзяття до спільної роботи трансформується у все більші результати, стимулюючи розвиток економіки обох держав, на благо китайського та українського народів.
Шановні друзі – вчені, сьогодні ви святкуєте своє свято, а цього року і ми відзначатимемо власне свято – сімдесяту річницю утворення Китайської Народної Республіки. За сімдесят років, ми пройшли важкий шлях, але досягли успіхів, що привертаються увагу всього світу. Китайський народ завжди пам’ятатиме, що у процесі розвитку науково-технічної сфери, Україна надала нам цінну допомогу. Сьогодні, на шляху відродження нації, уряд та народ Китаю прагнуть рухатися з дружнім українським народом в одному напрямку, підтримуючи один одного, пліч-о-пліч іти уперед.
Нехай живе дружба між Китаєм та Україною!