23–26 червня 2019 року в м. Корфу (Греція) тривала 2-а Міжнародна конференція з теоретичної, прикладної та експериментальної механіки (ICTAEM_2), організована під егідою Європейського товариства з цілісності конструкцій (ESIS). Участь у заході взяли й представники Національної академії наук України.
Ця конференція є логічним продовженням 14-ї Міжнародної конференції з руйнування (ICF-14), яка пройшла 2017 року на Родосі (Греція) й організатором якої виступив академік Грецької академії наук, професор Емануель Гдутос (Emmanuel Gdoutos). Подібні міжнародні наукові зібрання відбуваються раз на чотири роки. Для українських учених – механіків і матеріалознавців – конференція ICF-14 стала знаковою, оскільки у червні 1993 року в Києві було проведено 8-й такий захід (ICF-8), перший на теренах Східної Європи. До його організації тоді долучилися понад 10 установ НАН України, а також вітчизняні університети відповідного наукового профілю. Безпосереднім організатором міжнародної конференції ICF-8 був академік НАН України Володимир Панасюк, а її програмний комітет очолював Президент Національної академії наук України академік НАН України Борис Патон. Відтоді в українських учених налагодилися тісні контакти з колегами із різних європейських країн, а також із Австралії, Індії, Китаю, США, Японії та інших.
Академік Грецької академії наук Е. Гдутос упродовж 2006–2010 рр. очолював ESIS і доклав чимало зусиль для налагодження тісних наукових контактів між ученими-механіками Греції та України, зокрема посприяв підписанню 26 жовтня 2009 р. Угоди про наукову співпрацю між НАН України та ESIS, а також проведенню грецько-українських конференцій як у Греції (2010 р.), так і в Україні (2011 р.). Тому започаткування академіком Е. Гдутосом у червні 2018 р. нової міжнародної конференції ICTAEM_1 (м. Пафос, Кіпр) стало продовженням цих конференційних контактів, так само як і проведення у Львові раз на 5 років Міжнародної конференції «Механіка руйнування матеріалів та цілісності конструкцій», котра 3–6 червня 2019 року відбулася вже вшосте – під керівництвом академіка НАН України В. Панасюка й за участі академіка Грецької академії наук Е. Гдоутоса та багатьох європейських і українських науковців.
У рамках проведення ICTAEM_2 головний учений секретар НАН України академік НАН України Вячеслав Богданов і директор Інституту прикладних проблем механіки і математики імені Я.С. Підстригача НАН України академік НАН України Роман Кушнір організували окремий мінісимпозіум «Теоретичні та експериментальні підходи в механіці дефомівних твердих тіл з неоднорідностями та дефектами», в якому взяли участь науковці низки установ НАН України (Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона, Інституту механіки імені С.П. Тимошенка, Інституту прикладних проблем механіки і математики імені Я.С. Підстригача, Інституту проблем машинобудування імені А.М. Підгорного, Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору) та вітчизняних закладів вищої освіти (Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Національного університету «Одеська морська академія»). Цей мінісимпозіум тривав упродовж 6-ти наукових сесій.
Учасники мінісимпозіуму «Теоретичні та експериментальні підходи в механіці дефомівних твердих тіл з неоднорідностями та дефектами»,організованого в межах 2-ї Міжнародної конференції з теоретичної, прикладної та експериментальної механіки (ICTAEM_2) (Корфу, Греція. Червень 2019 року)
|
Всього учасниками конференції ICTAEM_2 стали близько 100 вчених із Білорусі, Болгарії, Великої Британії, Греції, Китаю, Німеччини, США, України, Чехії та інших країн. Матеріали доповідей видавництво «Springer» опублікувало окремим, 8-м томом серії «Structural Integrity».
Обкладинка 8-го тому серії «Structural Integrity», в якому опубліковано матеріали конференції ICTAEM_2 |
Міжнародний програмний комітет ICTAEM_2 запровадив спеціальну відзнаку за вагомі здобутки в галузі прикладної механіки «Gdoutos Medal», якою було відзначено академіка НАН України Р. Кушніра.
Плакетка з медаллю «Gdoutos Medal», якою відзначено академіка НАН України Романа Кушніра |
Урочисте вручення цієї відзнаки відбулося під час відкриття конференції.
Академік Грецької академії наук Еммануель Гдутос (ліворуч) вручає почесну відзнаку академіку НАН України Романові Кушніру |
За інформацією Інституту прикладних проблем
механіки і математики імені Я.С. Підстригача НАН України