Виникнення і будова Всесвіту є найбільш важливою проблемою фундаментальної науки, вирішення якої вимагає досконалої теорії елементарних частинок і взаємодій. І саме фізика нейтрино дає надію знайти щось по-справжньому нове, що дозволить побудувати таку теорію. Одним із найбільш перспективних шляхів дослідження властивостей нейтрино і слабкої взаємодії, зокрема визначення маси нейтрино, його природи (частинка Дірака чи Майорани?), перевірки закону збереження лептонного числа та ряду інших ефектів за межами Стандартної моделі елементарних частинок (СМ), є дослідження безнейтринного подвійного бета-розпаду атомних ядер. Пошуки цього, як очікується, надзвичайно рідкісного виду радіоактивності ведуться за допомогою самих різноманітних ядерних детекторів глибоко під землею для зменшення впливу комічного випромінювання. Умови вкрай низького радіоактивного фону, необхідні для реєстрації подвійного бета-розпаду, використовуються також для вивчення рідкісних альфа- та бетарозпадів атомних ядер, пошуку аксіонів, частинок темної матерії та інших гіпотетичних частинок і процесів за рамками СМ.
Докладно про це піде мова під час онлайн-лекції завідувача відділом фізики лептонів Інституту ядерних досліджень НАН України доктора фізико-математичних наук Федора Даневича, яка відбудеться 27 лютого 2021 року о 16:00 в межах лекторію «Наукові зустрічі \ Scientific meetings».
Реєстрація на лекцію:
http://bit.ly/3qpVjjM ФОРМАТ – у середовищі Zoom.
УЧАСТЬ ВІЛЬНА
Координатори лекторію «Наукові зустрічі \ Scientific meetings»:
– докторант Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України кандидат історичних наук Сергій Жабін;
– науковий співробітник Інституту газу НАН України кандидат технічних наук Костянтин Сімейко.
За інформацією лекторію «Наукові зустрічі \ Scientific meetings»