14-16 вересня 2021 року у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» (с. Березівка, Київська обл.) відбулася XXVІ Міжнародна виставка технічних засобів і обладнання для безпеки, протипожежного і техногенного захисту «Безпека-2021», в рамках якої наукові установи Національної академії наук України розгорнули окрему експозицію, де представили біля 50 розробок, які можуть використовуватися для забезпечення безпеки й обороноздатності держави.
Виставка проходила за офіційної підтримки Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
“Безпека” – провідна міжнародна виставка, яка на єдиному майданчику демонструє повний спектр інновацій для безпеки держави, підприємств, приватних осель і громадян, а також знайомить державні структури та всіх зацікавлених осіб з новинками ринку технічних засобів, озброєння, спецтехніки тощо.
Тематика виставки: технічні системи та засоби безпеки; системи і технічні засоби відеоспостереження; системи і засоби протипожежної безпеки; системи і засоби контролю доступу; системи і засоби охорони периметру; банківська безпека; ІТ-технології: телекомунікації, інформаційна безпека, ЦОД; антитерористичне і оглядове обладнання; автоматизація і безпека будівель; активне мережеве обладнання; пасивне мережеве обладнання; безпечне електроживлення; агробезпека.
З огляду на реалії та виклики сьогодення у сфері безпеки тематика виставки постійно змінюється і доповнюється, розробляються й охоплюються нові ринки й сегменти економіки, залучаються до участі нові компанії та запрошуються до відвідування потенційні клієнти і споживачі.
На стендах Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН та МОН України експонувались: інформаційна технологія розпізнавання автомобільних номерів, технологія прицезійної прив’язки наземних об’єктів при зйомці з космосу.
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України за допомогою презентаційного обладнання продемонстрував на ПК побудову ефективних та захищених безпровідних мереж моніторингу безпеки об’єктів; розподілену ідентифікацію та автентифікацію безпілотних літальних та інших літальних апаратів в умовах їх масового використання на базі мобільних пунктів, поєднаних захищеними мережами; показав систему створення потокових шифрів (криптографічні системи захисту інформації).
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України представив до уваги відвідувачів високоефективні поглиначі мікрохвильового та інфрачервоного (теплового) випромінювання. Розробка призначена для забезпечення високоефективного широкодіапазонного «маскування» (створення «невидимості») спеціальних об’єктів від їх виявлення радіотехнічними засобами противника – («радіо-» і «теплова» невидимка). Основна галузь використання – оборона держави.
Державна установа «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України» продемонстрував за допомогою презентаційного обладнання технологію автоматизованого виявлення мін з використанням багатоспектральної зйомки з безпілотних апаратів.
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України широко представив засоби захисту від бронебійних куль, армуючий наповнювач для конструкційних та функціональних полімерних композиційних матеріалів, екрануючі матеріали на основі вуглецевих волокон, що можуть бути застосовані для захисту людей та техніки від електромагнітного випромінювання в зоні дії полів промислової та інших частот, вироби захисні протирозрізні для захисту людини від ріжучого фактора різних предметів (лезо ножа, скло, металева фольга та інш.). Виготовляються з трикотажного полотна та високоміцних металевих і синтетичних ниток.
|
|
Інститут надтвердих матеріалів імені В.М. Бакуля НАН України експонував нові антикорозійні покриття корпусних конструкцій надводних кораблів з покращеними маскувальними властивостями, високим рівнем демпфувальних характеристик та багатошарових елементів бронювання; керамічні кулі для підшипників, які забезпечать безпечну роботу редукторів вертольотів в екстремальних умовах експлуатації; конструкції кераміко-композиційних бронеелементів для додаткового захисту легкоброньованого транспорту.
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України зацікавив загал обладнанням і оснащенням технологій отримання нових різновидів монолитих, фрагментованих та армованих оболонок і елементів мінометних мін зі спеціальних високоміцних чавунів, а також конструкції високоосколкових монолитих, фрагментованих та армованих корпусів різновидів артилерійських осколково-фугасних снарядів з високоміцних конструкційних вуглецевих і низьколегованих сталей.
Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України продемонстрував авіаційні обтічники бортових РЛС – міцні радіопрозорі структури широкого діапазону частот; високоміцні текстоліти, тришарові гофровані та вафельні панелі з армованих композитних матеріалів на основі полімерних в’яжучих речовин, модифікованих наночастинками.
За інформацією Київського Будинку вчених НАН України