28 жовтня 2022 року Президент НАН України академік Анатолій Загородній і віцепрезидент НАН України, голова Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академік Вячеслав Богданов відвідали Інститут фізики НАН України.
Директор Інституту член-кореспондент НАН України Михайло Бондар на початку зустрічі ознайомив керівництво Академії з найвагомішими результатами наукової та науково-організаційної діяльності Інституту, поточними проблемами й перспективами його подальшого розвитку в умовах воєнного стану. У своїй доповіді він окреслив значення фундаментальних фізичних результатів і прикладних науково-дослідних розробок Інституту для успішного розвитку науково-технічної сфери України.
Після доповіді директора гості ознайомилися з роботою відділу фотонних процесів і з центром колективного користування «Лазерний фемтосекундний комплекс», де функціонує єдина в Україні фемтосекундна лазерна система для прицезійних оптичних досліджень надшвидких фотоелектронних процесів.
Керівництво НАН України відвідало також відділ фізики кристалів, завідувач якого доктор фізико-математичних наук Василь Назаренко розповів про дослідження рідиннокристалічних колоїдів і перспективи їхнього практичного застосування, продемонстрував сучасні методи вивчення структури, електричних та нелінійно оптичних властивостей чистих і фоточутливих домішкових ліотропних іонних рідинних кристалів класу метал-алканоатів.
Далі гості відвідали відділ лазерної спектроскопії. Завідувач відділу член-кореспондент НАН України Анатолій Негрійко продемонстрував свої науково-дослідні розробки з оборонної тематики.
Президент НАН України Анатолій Загородній та віцепрезидент Вячеслав Богданов відвідали відділ фізики біологічних систем і міжнародну лабораторію поверхнево-підсиленої спектроскопії, де виконуються сучасні дослідження фізичних механізмів функціонування біологічних макромолекул у нерівноважних умовах.
На завершення зустрічі керівництво Академії відзначило великі успіхи наукового колективу Інституту фізики НАН України і побажало цій науковій установі подальшої плідної праці на благо українського народу.
За інформацією Відділення фізики і астрономії НАН України