Космос приваблює людей протягом тисячоліть. Переселення на Марс чи філіжанка кави на Місяці вже не здаються мрією. Попри це науковці активно досліджують космос. Як це відбувається — здалеку, з Землі, та зблизька, завдяки супутникам та космічним апаратам?
Про це розкажуть під час прямого ефіру астрофізикиня Ольга Захожай та спеціаліст з траєкторій супутників, автор книжок про «Франческу» Дорж Бату.
Навіщо досліджувати екзопланети? Чи є там життя? Як астрофізики знайомляться з новими планетами? Чому наше щоденне життя залежить від сотень супутників, що рухаються навколо Землі? Хто краще керує супутниками — людина чи машина? Що може відбуватися на сусідній вулиці, якщо супутник відхилиться від траєкторії?
Онлайн-трансляція відбудеться 20 червня о 14:30 на Facebook-сторінці INSCIENCE.
Ольга Захожай — астрофізикиня, старша наукова співробітниця Головної астрономічної обсерваторії НАН України кандидатка фізико-математичних наук. Закінчила фізичний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Проходила стажування у Європейській обсерваторії Південної півкулі, Інституті астрофізики Віденського університету та проводить спільні дослідження з науковцями Інституту Макса Планка для астрономії.
Дорж Бату — спеціаліст з корекції траєкторій супутників, аеронавт-експерт, письменник, журналіст з 20-річним досвідом. Автор дилогії про «Франческу»: «Франческа. Повелителька траєкторій» та «Франческа. Володарка офіцерського жетона». Працює в Центрі керування польотами. Закінчив Бурятський державний університет за спеціальністю історик-сходознавець, спеціаліст з історії Китаю.
Подія у Facebook За інформацією освітнього проєкту «INSCIENCE»