Про те, як живуть і працюють інститути Відділення хімії НАН України в період військових дій, повідомив академік-секретар Микола Картель.
Відділення хімії має у своєму складі 13 установ, з них 11 – розташовано в Києві, по одному в Одесі та Львові, зазначив академік Микола Картель. Усі вони, крім Львова, переведені на дистанційну роботу. Особливості київських інститутів полягають в тому, що шість із них розміщено в Академмістечку, поблизу намагань ворога наступати з північного боку Києва. Це й досі дуже гаряча точка. Однак, на щастя, серйозних ушкоджень інститути відділення не одержали. Зокрема, вибило кілька вікон в Інституті сорбції та проблем ендоекології НАН України.
Однак експериментальні роботи в цих інститутах проводити неможливо, хоча б з огляду на надзвичайно ускладнене добирання до приміщень, зокрема співробітників з лівобережних районів Києва. Доступними експериментальні роботи є тільки для співробітників, котрі мешкають поряд з Інститутом.
«Наші проблеми головним чином пов’язані з близькістю до бойових дій, проживанням співробітників у різних кінцях міста і навіть поза ним, а також евакуацією людей, зокрема, працівників бухгалтерії, це призводить інколи до затримок з платежами, – сказав академік-секретар Відділення хімії НАН України Микола Картель. – Але платежі проводяться. Ситуація загалом контрольована і керована».
Науковці академічних інститутів продовжують працювати над своїми темами і навіть урізноманітнюють «номенклатуру». Як зазначив віцепрезидент НАН України академік В’ячеслав Кошечко, ціла низка інститутів цього відділення розробила виготовлення «вдосконалених» «коктейлів молотова».