7–8 травня 2022 року на теренах Вроцлавського технологічного парку (Вроцлав, Польща) тривала науково-освітньо-популярна космічно-астрономічна конференція «Space Night Wrocław», до однієї з дискусійних панелей якої долучився провідний науковий співробітник відділу космічної радіофізики Радіоастрономічного інституту НАН України доктор фізико-математичних наук Олексій Дудник. Український учений став єдиним закордонним спікером конференції.
Захід складався з конференційної частини для дорослих і молоді, а також демонстраційної частини для дітей, молоді і сімей з дітьми.
Конференційна частина поділялася на 5 тематичних блоків:
1) 45-річчя Центру космічних досліджень Польської академії наук (ПАН);
2) 10 років участі Польщі в Європейському космічному агентстві;
3) майбутнє в дослідженнях космосу;
4) міжпланетна сонячна космічна місія «Solar Orbiter»;
5) міжнародні відносини в космічній сфері.
Кожен із блоків складався з лекцій, дискусійних панелей та інтеграційно-активаційної частини з призами для учасників.
З історією створення і здобутками Центру космічних досліджень ПАН слухачів ознайомила його директорка професорка Івона Станіславська (Iwona Stanisławska).
Слово має директорка Центру космічних досліджень Польської академії наук професорка Івона Станіславська (у центрі) |
Про здобутки польського космосу, відносини з Європейським космічним агентством і плани на майбутнє розповів віцеголова Польського космічного агентства (POLSA) доктор Міхал Вєрціньський (Michał Wierciński).
Виступає Віцеголова Польського космічного агентства (POLSA) доктор Міхал Вєрціньські |
Спеціальний тематичний блок присвячувався сонячній космічній місії Solar Orbiter, зважаючи на значні досягнення вчених та інженерів Вроцлавського Відділення фізики Сонця Центру космічних досліджень ПАН і Астрономічного інституту Вроцлавського університету. З лекцією про цю місію, цілі, склад наукової апаратури та поточні результати, отримані з даних вимірювань і оброблених по гарячих слідах, виступив науковий співробітник Відділення фізики Сонця Центру космічних досліджень ПАН доктор Томаш Мрозек (Tomasz Mrozek).
Одразу потому відбулася дискусійна панель «Космічна місія зсередини», в якій узяв участь провідний науковий співробітник відділу космічної радіофізики Радіоастрономічного інституту НАН України доктор фізико-математичних наук Олексій Дудник.
Дискусійна панель «Космічна місія зсередини», присвячена сонячній місії «Solar Orbiter» |
Майстер-класи для дітей складалися з «приготування комети», «туманності в баночці», розповідей про планетні системи, астробіологію, спектроскопію тощо. У програмі були також спостереження Сонця за допомогою телескопа, побудова і тестування міні-ракет, астрономічне татуювання й інші забави.
Керівник Відділення фізики Сонця Центру космічних досліджень ПАН у 1980–2015 роках професор Януш Сильвестер (Janusz Sylwester) |
Захоплення астрономією та космосом починається змалечку |
За інформацією Радіоастрономічного інституту НАН України