Відбувся дводенний робочий візит Президента НАН України академіка Анатолія Загороднього і віцепрезидента НАН України академіка Вячеслава Богданова до Харкова – для ознайомлення з роботою Північно-Східного наукового центру (ПНЦ) НАН України і МОН України та харківських академічних установ.
В рамках візиту вони відвідали Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ «ХФТІ»). Там гості ознайомились з ядерною підкритичною установкою «Джерело нейтронів» та іншими науковими об’єктами Центру. Було обговорено проблеми діяльності ННЦ «ХФТІ» в умовах воєнного стану та заходи з ліквідації завданих внаслідок бойових дій ушкоджень, поновлення тепло- та водопостачання.
Цього ж дня академіки Анатолій Загородній і Вячеслав Богданов ознайомились з умовами роботи Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова, Радіоастрономічного інституту і Фізико-технічного інституту низьких температур (ФТІНТ) ім. Б.І. Вєркіна та обговорили з керівництвом цих установ питання ліквідації пошкоджень, завданих внаслідок російської військової агресії.
Далі Президент і віцепрезидент НАН України відвідали Науково-технологічний комплекс «Інститут монокристалів». Відбулася зустріч з представниками установ, що входять до складу НТК, під час якої були обговорені питання діяльності в умовах воєнного стану та шляхи вирішення актуальних проблем роботи НТК. Учасники зустрічі поставили чимало актуальних запитань керівництву Академії і отримали вичерпні відповіді.
Також гостей ознайомили з сучасними розробками НТК «Інститут монокристалів» в галузі створення органічних сцинтиляторів та виробів з них, оптоелектронних виробів для потреб економіки і ОПК, лікарських засобів, препаратів для збереження сільськогосподарської продукції тощо.
|
|
|
Також відбулася нарада з директорами харківських установ НАН України, в якій взяли участь голова Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України, генеральний директор НТК «Інститут монокристалів» академік Володимир Семиноженко, генеральний директор ННЦ «ХФТІ» академік Микола Шульга, директор Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного академік Андрій Русанов, директор Інституту сцинтиляційних матеріалів академік Борис Гриньов, директор Радіоастрономічного інституту член-кореспондент Вячеслав Захаренко, директор Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б. І. Вєркіна член-кореспондент Юрій Найдюк, т.в.о. директора Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова доктор фізико-математичних наук Юрій Логвінов та т.в.о. директора Інституту проблем кріобіології і кріомедицини доктор медичних наук Ольга Прокопюк.
Наступного дня академіки Анатолій Загородній і Вячеслав Богданов завітали до Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного. Директор та колектив Інституту поінформували керівництво Академії про основні наукові напрями діяльності установи, розповіли про роботи в інтересах енергетичного машинобудування, модернізації об’єктів гідроенергетики, випробовування і сертифікації елементів гідротурбін, новітні розробки в галузі водневої енергетики.
Окрім цього, керівництво Академії відвідало Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна.
Там відбулася зустріч з керівництвом закладу на чолі з ректором Тетяною Кагановською. Були обговорені питання поглиблення співпраці між університетом, зокрема його природничими факультетами, та установами НАН України.
Того ж дня відбулася зустріч Президента і віцепрезидента НАН України з головою Харківської ОВДА Олегом Синєгубовим. На зустрічі також були присутні голова Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України академік Володимир Семиноженко та академік-секретар Відділення ядерної фізики та енергетики НАН України академік Микола Шульга.
Під час зустрічі Президент НАН України академік Анатолій Загородній ознайомив Олега Синєгубова з роботою академічних установ, розташованих у Харкові, в складних умовах воєнного стану, а також з найцікавішими здобутками харківських науковців. Було обговорено нагальні проблеми у діяльності наукових інститутів та питання можливої участі Харківської ОВДА у вирішенні цих проблем. Йшлося, зокрема, і про шляхи відновлення ушкоджених наукових об’єктів, забезпечення цих установ тепло-, електро- та водопостачанням, їх охорони.